PRASOWERajd SardyniiRajd Sardynii 2021RAJDYWRC

Rajd Sardynii 2021: mocne tempo Kajetanowicza

Rajd Sardynii 2021: mocne tempo Kajetanowicza

Trwa drugi etap Rajdu Sardynii, piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Do rywalizacji wrócili Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, liderzy do ostatniej próby wczorajszego dnia, którzy musieli wycofać się tuż przed metą ostatniego odcinka. Jeszcze bardziej zmotywowani pojawili się na dzisiejszych trasach i od samego początku pokazywali świetne tempo. Wszystkie cztery odcinki specjalne ukończyli na drugiej pozycji, zmniejszając różnicę do poprzedzającego duetu, która stopniała o prawie trzy minuty!

Choć w takich chwilach niełatwo o koncentrację, Kajetanowicz ponownie udowadnia swoją mistrzowską klasę. Jedzie bardzo dobrym tempem, które na poszczególnych odcinkach pozwala mu walczyć również z załogami fabrycznymi. Rajdy samochodowe są sportem bardzo nieprzewidywalnym i jeśli do końca zawodów pozostaje ponad połowa dystansu – jeszcze wszystko może się zmienić. Załoga LOTOS Rally Team jest aktualnie w punktowanej dziesiątce kategorii WRC 3 i z nastawieniem na awans ruszy do popołudniowej pętli zawodów.

Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team

„Trwa próba charakteru. Jedzie nam się całkiem nieźle, ale wolelibyśmy prowadzić w rajdzie tak jak wczoraj. Sport uczy tego, by nie poddawać się w trudnych sytuacjach, wyciągać wnioski i jechać dalej. Dziś rywalizujemy na odcinkach, które znamy z poprzednich lat, ale w nieco innej konfiguracji. Choć nie tryskamy entuzjazmem, bo wczorajsza przygoda trochę nas przyćmiła, mimo wszystko w samochodzie są też pozytywne emocje.

Chwytamy dzień takim, jakim jest, więc uśmiech na twarzy gdzieś tam się pojawia. Za nami już ponad połowa rajdu, temperatura daje mocno w kość. Jeszcze wiele może się wydarzyć i dlatego nie będziemy odpuszczać.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Sardynii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 12:
 1. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) 2:17:31,6 s
  2. López/Vallejo (Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +43,3 s
  3. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +57,7 s
  4. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:20,2 s
  5. Heller/Martí (Chile/Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +3:21,5 s
  6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:45,3 s
  7. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:19,5 s
  8. Ciamin/Roche (Francja, Citroën C3 Rally2) +5:54,8 s
  9. Kremer/Kremer (Niemcy, Volkswagen Polo GTI R5) +6:19,3 s
  10. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:50,6 s

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *