Rajd SafariRajd Safari 2021RAJDYWRC

Rajd Safari na dłużej w kalendarzu

Rajd Safari na dłużej w kalendarzu

Prezydent Kenii Uhuru Kenyata powiedział, że jego kraj będzie rokrocznie organizować rundę Mistrzostw Świata aż do 2026 roku. Polityk, który wręczał nagrody najlepszym kierowcom zeszłego weekendu, ogłosił również, że przygotowania do przyszłorocznej edycji Rajdu Safari ruszą natychmiast.

Kenyata wyraził zadowolenie, że wieloletnie lobbowanie za powrotem Rajdu Safari do kalendarza, przyniosło upragnione skutki. Powiedział:

Uhuru Kenyata

„Śmiało poświęcam wymaganą inwestycję finansową w kolejną udaną imprezę mistrzowską w Kenii.”

Prezydent wyraził również opinię, że Kenia pokazała, że jest gotowa do organizacji wielkich wydarzeń sportowych nawet w dobie pandemii i związanych z nią ograniczeń logistycznych.

Na afrykańskiej ziemi w ubiegły weekend najlepszy był Sebastien Ogier, który dojechał do mety przed swoim kolegą zespołowym, Takamoto Katsutą i zawodnikiem Hyundaia, Ottem Tanakiem. Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą gospodarzy był siódmy Onkar Rai.

Źródło informacji – Xinhuanet

WRC na Rallypl

 

 

Szymon Klimas

Kocham wszystko co ma zapach benzyny, bez znaczenia czy ma cztery czy dwa kółka. Interesuję się motoryzacją w każdym aspekcie, także praktycznym. W redakcji od sierpnia 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *