Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2021RAJDYWRC

Rajd Portugalii z kibicami na żywo!

Rajd Portugalii z kibicami na żywo!

Zbliżający się Rajd Portugalii będzie pierwszym wydarzeniem od września w WRC, które umożliwi kibicom oglądanie Rajdowych Mistrzostw Świata z bliska. Rajd Estonii był ostatnią imprezą, na której kibice mogli oficjalnie zebrać się przy trasie. W zeszłym miesiącu Rajd Chorwacji oficjalnie określono jako imprezę bez widzów. Jednakże wiele osób jednak pojawiło się na odcinkach specjalnych wbrew zaleceniom.

W ostatnich latach Portugalia pokazała wzorowe podejście do zarządzania kibicami. To było potrzebne, gdy rajd przeniósł się na północ z Algarve do bardziej tradycyjnej bazy w rajdowym sercu Porto. Rzecznik Rajdu Portugalii potwierdził w rozmowie z DirtFish, że kibice zostaną powitani z powrotem na odcinkach specjalnych już w dniach 20-23 maja.

„Tak, będziemy mieli kibiców przy oesach, z pewnymi limitami. Superspecial Porto i park serwisowy Exponor nie będą dostępne dla kibiców na mocy decyzji lokalnych władz. Park serwisowy pozostaje niedostępny dla wszystkich poza zespołami, FIA i promotorem oraz wybranymi mediami – wyznaczonymi do pracy wyłącznie w tej strefie, poza oesami.”

Patronite

Yves Matton

„Portugalia zwraca uwagę na proces hybrydowy, w którym widzowie będą mogli oglądać niektóre odcinki specjalne pod kontrolą. Będą też odcinki, na których obecność fanów nie będzie dozwolona – trochę jak Estonia w zeszłym roku. Na przykład, z tego co zrozumiałem, na etapie Fafe policja jest przekonana, że będzie w stanie to kontrolować. W niektórych krajach pracują nad strefami, w których kontrolują liczby. W Portugalii wydają się być pewni, że sobie poradzą. Wkrótce jeszcze więcej osób podejmie też szczepienia.”


Źródło informacji: DirtFish
Rajd Portugalii na Rallypl

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *