ERCRajd PolskiRajd Polski 2021RAJDY

Rajd Polski rozpoczyna sezon ERC 2021

Rajd Polski rozpoczyna sezon ERC 2021

Słynna szutrowa impreza rozpocznie sezon Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2021. W Mikołajkach, podczas 77. Rajdu Polski do zdobycia będą nagrody we wszystkich kategoriach ERC! Wraz z pojawieniem się samochodów Rally3 w ERC Junior rozpocznie się nowy, ekscytujący rozdział w regionalnych rajdach. Rajdowe Mistrzostwa Europy rozpoczną się w najbardziej spektakularny sposób z możliwych, już w połowie czerwca. Nie możemy się już doczekać, aż Rajd Polski wystartuje.

Obchodzący w tym roku swoje 100-lecie Rajd Polski to raj dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, z szybkimi szutrowymi odcinkami w oszałamiającej scenerii na Mazurach. To ekscytujące wyzwanie dla kierowców i ich zespołów. Po przełożeniu Rajdu Azorów z miejsca rundy inauguracyjnej, 77. Rajd Polski to pierwsza runda ERC, ERC Junior, ERC3 Junior, ERC2, ERC3, Abarth Rally Cup i Clio Trophy by Toksport WRT.

Jean-Baptiste Ley

„Rozpoczęcie sezonu ERC 2021 w Polsce jest bardzo dobre dla Mistrzostw, wszystkich udziałowców i naszych fanów. To event z dobrą promocją, który ma już swoje stałe miejsce na mapie. Jest to produkt pasujący do charakteru ERC, który udowodnił swoją wartość. Od wielu lat w Mistrzostwach Europy, zawsze dostarczał najlepszą akcję z możliwych. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia kolejnej edycji.”

Zaczniemy nowy rozdział w historii rajdów, kiedy rozpoczną się zrestrukturyzowane Mistrzostwa FIA ERC Juniorów dla samochodów Rally3 na oponach Pirelli. Kategoria Rally3 FIA wyznacza początek ekscytującej nowej ery w rajdach regionalnych. Z samochodem z napędem na cztery koła, zaprojektowanym tak, aby był przystępny cenowo, łatwy i przyjemny w prowadzeniu. To idealny pomost między Rally2 i Rally4.

Na jubileuszową edycję Rajdu Polski, organizatorzy przygotowują odcinek specjalny w Warszawie, skąd 100 lat temu wyruszyła pierwsza odsłona kultowej imprezy.


Rajd Polski na Rallypl
Strona internetowa FIA ERC

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *