Rajd MonzyRAJDYWRC

Rajd Monzy 2020 bez publiki!

Rajd Monzy 2020 bez publiki!

Rajd Monzy 2020 (3-6 grudnia) odbędzie się bez udziału publiczności. Ostatnia runda tego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, która będzie rozgrywana wokół legendarnego toru Monza, nie ugości kibiców rajdowych na trasach.

Włoski Automobilklub w współpracy z promotorami WRC oraz FIA doszedł do porozumienia w tej sprawie. W komunikacie czytamy, że jest to spowodowane troską o zdrowie uczestników oraz pracowników obsługi. Impreza będzie odbywała się z respektowaniem zasad reżimu sanitarnego, który jest określany przez włoskie władze.

Transmisje telewizyjne

Organizatorzy postanowili jednak dać kibicom namiastkę tegorocznego Rajdu Monzy dzięki transmisjom telewizyjnym. Oprócz tradycyjnej transmisji przeprowadzonej przez WRC, organizatorzy podpisali kontrakt z włoską stacją RAI. Telewizja pokaże na żywo sześć odcinków specjalnych oraz zapewni m.in. studia podsumowujące zmagania na koniec każdego dnia.

Patronite

Telewizja RAI pokaże transmisje sześciu oesów podczas czterech dni rywalizacji. W czwartek widzowie będą mogli zobaczyć w telewizji zmagania podczas OS1 (The Monza Legacy). Piątkowe transmisje odbędą się z OS4 (Roggia 1) oraz OS5 (Roggia 2). W sobotę włoska stacja pokaże zmagania podczas OS8 (Gerosa 1) i OS11 (Gerosa 2). W niedzielę na fanów czeka transmisja z Power Stage’u, którym podczas tego rajdu będzie OS16 (Serraglio 2).

Transmisja telewizyjna na żywo ma być według organizatorów dobrym zamiennikiem dla kibiców. Publiczność podczas Rajdu Monzy 2020 nie będzie mogła nawet przebywać w okolicach rozgrywania imprezy. Zakazany jest wstęp na teren obiektu toru, jak również przebywanie wokół tras znajdujących się poza granicami toru. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w rajdzie dzięki transmisji zapewnionej przez narodową telewizję oraz poprzez transmisje w internecie.

Decyzja o zamknięciu rajdu dla publiki była podyktowana zasadami, które, choć niepisane, obowiązują aktualnie w świecie motorsportu. Ten krok oznaczał zamknięcie się na przyjęcie jakiejkolwiek publiki na teren rozgrywania imprezy, jak również ograniczenie przyjmowania m.in. przedstawicieli mediów. Wstęp na Rajd Monzy 2020 otrzymali jedynie zawodnicy oraz pracownicy, którzy biorą aktywny udział w przygotowaniu imprezy lub jej transmisji.


Źródło: KLIK!
Więcej o WRC przeczytacie tutaj – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *