Rajd KataloniiRajd Katalonii 2019RAJDYWRC

Rajd Katalonii zagrożony z powodu sytuacji politycznej!

Rajd Katalonii zagrożony z powodu sytuacji politycznej!

Nie tylko wielkie wydarzenie medialne, jakim jest El Clasico może się nie odbyć. Hiszpańskie media alarmują o możliwym zawieszeniu rozegrania tegorocznego Rajdu Katalonii z powodu napiętej sytuacji w całym regionie. Organy bezpieczeństwa są już w stanie gotowości na możliwe kolejne zamieszki, a bez ich pomocy nie uda się przeprowadzić tychże imprez.

Stan wyjątkowy został wprowadzony w siedzibie organizatorów RACC oraz w Międzynarodowej Federacji Samochodowej z powodu niepokojącej sytuacji w Katalonii. Rozmyślano nad przesunięciem terminu rajdu, lecz jest to niewykonalne z powodu Rajdu Australii, zaplanowanego na 14-17 listopada. Logistycznie niemożliwe byłoby opóźnienie hiszpańskiej rundy i rozegranie tak szybko kolejnej rundy w Australii.

Jutro rano w Wyższej Rady Sportu, która mieści się w Madrycie, odbędzie się oficjalna prezentacja rajdu i tam zostaną podane szczegóły dotyczące aktualnej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że cokolwiek zostanie tam powiedziane, nadal może wyrwać się spod kontroli, więc do samego końca nad rajdem będą wisiały czarne chmury. Istnieje również możliwość, że nawet po planowym rozpoczęciu imprezy w czwartek (24 października) organizatorzy z powodów poza sportowych odwołają rundę. Byłby to wielki cios dla promotorów WRC, szczególnie ze względu na nierozstrzygniętą kwestię tytułów mistrzowskich.

Automobilklub, który wielokrotnie opowiadał się za niepodległością Katalonii, działa teraz na dwóch frontach. Z jednej strony starają się porozumieć z organami bezpieczeństwa, aby impreza doszła do skutku. Z drugiej strony negocjują oni z demonstrantami, aby nie wpłynęli oni na planowe rozegranie rajdu.

Źródło: as.com

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close