Rajd KataloniiRajd Katalonii 2021RAJDYWRCWRC 3

Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymują dobre tempo

Rajd Hiszpanii 2021:
Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymują dobre tempo

Niespełna sekunda dzieli Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka od drugiego miejsca w kategorii WRC 3. Reprezentanci LOTOS Rally Team walczą w Rajdzie Hiszpanii, jedenastej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, utrzymując równe i bardzo dobre tempo. Załogi mają za sobą już dziewięć odcinków specjalnych i przygotowują się do popołudniowej pętli, na którą złożą się cztery kolejne próby.

Polacy rozpoczęli dzień od piątego miejsca na pierwszej próbie, ze stratą tylko 7 sekund. Kolejne dwa odcinki specjalne pokonali w jeszcze lepszym tempie, uzyskując drugie rezultaty. Po dziewięciu oesach Kajetanowicz i Szczepaniak plasują się na trzeciej pozycji w kategorii WRC 3, niespełna sekundę za Hiszpanami, Lópezem i Rozadą. Liderują w dalszym ciągu Finowie, Lindholm i Hämäläinen.

– Po pierwszej dzisiejszej pętli możemy być zadowoleni. Mamy dobre tempo, plasujemy się na trzecim miejscu, z niespełna sekundą do drugiej lokaty, ale oczywiście chcemy być wyżej. W drugiej połowie dnia będzie trochę więcej loterii, bo zapowiada się deszczowo, ale nie na wszystkich oesach, co zdecydowanie utrudnia dobór opon. Na razie jednak udaje nam się dokonywać trafnych wyborów i liczę, że tak będzie dalej. Mam wielką frajdę z jazdy po tych odcinkach specjalnych. Jest szybko, bardzo przyczepnie, zakręty pokonujemy z tak wielką prędkością, że nie wszystkie informacje od Maćka jestem w stanie przetworzyć. Ale z tym zmagają się wszyscy, to najtrudniejsze rajdy na świecie. Jestem zadowolony, czuję się dobrze, a siły dodają mi również kibice, których dużo widać przy trasie. Ich radość z każdego przejazdu jest fantastyczna! – mówi Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Popołudniowa pętla sobotniego etapu Rajdu Hiszpanii rozegrana zostanie na czterech odcinkach specjalnych. Rozpocznie ją OS 10 Savallà 2 (14,08 km, start o godzinie 14:14), następnie załogi pokonają OS 11 Querol – Les Pobles (19,17 km, godz. 15:07) i drugi przejazd najdłuższej w zawodach próby El Montmell (24,40 km, godz. 16:08). Dzień zakończy OS 13 Salou (2,15 km, godz. 18:00).
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Patronite

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 9

1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 1:37:31,1 s
2. López/Rozada (Hiszpania, , Škoda Fabia Rally2 evo) +22,8 s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +23,5 s
4. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, koda Fabia Rally2 evo) +1:00,4 s
5. J. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +1:15,3 s
6. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +2:09,6 s
7. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +4:44,7 s
8. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, koda Fabia Rally2 evo) +6:01,4 s
9. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, koda Fabia Rally2 evo) +6:04,2 s
10. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +6:44,5 s

 

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *