Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2021RAJDYWRC

Rajd Finlandii WRC przeniesiony na dalszą część roku!

Rajd Finlandii WRC przeniesiony na dalszą część roku!

Organizator Rajdu Finlandii potwierdził przeniesienie imprezy na jesień po odwołaniu przez fiński rząd masowych zgromadzeń latem. Wydarzenie w Jyväskylä, pierwotnie zaplanowane na 29 lipca-1 sierpnia, potrwa teraz od 30 września do 3 października. Przesunięcie daty o dwa miesiące daje organizatorom najlepszą możliwą szansę na pojawienie się kibiców na odcinkach specjalnych. Przychody ze sprzedaży biletów to kluczowa część budżetu jednego z najsłynniejszych wydarzeń WRC. Dyrektor Rajdowy FIA, Yves Matton, powiedział, że pewien stopień elastyczności pozostaje niezbędny, podczas gdy pandemia COVID-19 pozostaje w natarciu. Rajd Finlandii odbędzie się zatem później.

Yves Matton

„Rajd Finlandii to historyczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć w WRC, ze spektakularną leśną scenerią i superszybkimi żwirowymi drogami. Zależało nam na elastyczności i rozważeniu każdej opcji, aby mieć pewność, że znajdzie się ona w kalendarzu w tym roku. Pomimo bieżących problemów wywołanych przez pandemię. Ciekawą zmianą będzie to, że nastąpi to na jesień, z pewnością przy nieco innych warunkach pogodowych. Miejmy także nadzieję, że z widzami.”

Riku Bitter, prezes i dyrektor generalny promotora rajdu AKK Sports również podkreślił znaczenie kibiców dla wydarzenia.

Riku Bitter

„Chociaż nie marzymy bardziej o niczym niż Rajdzie Finlandii latem, rzeczywistość pandemii COVID-19 oznacza, że nie mogliśmy zorganizować wydarzenia. To jest powiązane z brakiem pewności, że publiczność będzie mogła w nim uczestniczyć. W przeciwieństwie do Arctic Rally Finland, który spotkał się z wielkim uznaniem w lutym, Rally Finland jest imprezą stworzoną dla widzów i potrzebujemy fanów, aby to działało. Chociaż nie ma pewności, że będziemy mogli powitać fanów w październiku, mamy nadzieję, że wdrożenie programu szczepień znacznie przyczyni się do tego, aby było to możliwe.”


Źródło informacji – DirtFish
WRC na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *