Rajd ChorwacjiRajd Chorwacji 2021RAJDYWRC

Rajd Chorwacji 2021 traci miejski superoes!

Rajd Chorwacji 2021 traci miejski superoes!

Rajd Chorwacji, kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata, odbędzie się bez planowanego superoesu, z powodu nowych ograniczeń COVID-19. W poniedziałek w biuletynie FIA ​​ogłoszono, że z trasy rajdu w Zagrzebiu usunięto superspecial na 1,2 mili, który miał otworzyć rajd w piątek i odbyć się ponownie w sobotę wieczorem.

W związku z tym, że widzowie mają zakaz wstępu do parku serwisowego – który obejmował część planowanej trasy – oraz hali stanowiącej kolejną część etapu, organizatorzy rajdu zostali zmuszeni do odwołania obu przejazdów oesu. Dyrektor rajdu Željko Štefanić potwierdził w rozmowie z DirtFish, że organizator imprezy nadal dąży do tego, aby być pierwszą rundą WRC, która pozwoli na udział widzów od czasu Rajdu Estonii we wrześniu ubiegłego roku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kibice nadal będą mogli oglądać pozostałe 20 odcinków specjalnych z zachowaniem dystansu społecznego. Jednak po stałym spadku liczby przypadków COVID-19 od czasu najwyższego wskaźnika zachorowań w Chorwacji w połowie grudnia, potwierdzony wskaźnik zachorowań w tym kraju zaczął ponownie rosnąć.

Chorwacja odnotowuje 1000 przypadków dziennie po raz pierwszy od stycznia ubiegłego tygodnia. Mario Zovak, dyrektor Szpitala Sióstr Miłosierdzia w Zagrzebiu, powiedział w poniedziałek lokalnej gazecie Jutarnji, że spodziewa się dalszego wzrostu liczby przypadków w nadchodzących dniach. Rajd Chorwacji planowo odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia.

Rajd Chorwacji


Źródło: DirtFish
WRC na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *