Rajd AustraliiRajd Australii 2019RAJDYWRC

Rajd Australii odwołany

Organizatorzy Rajdu Australii ogłosili we wtorek po południu czasu Australijskiego po konsultacji z rządem stanowym, FIA, służbami ratunkowymi i lokalną społecznością że Rajd Australii zostanie odwołany z powodów pożarów buszów w regionie.

Nowa Południowa Walia przeżywa  pożary, co skutkuje ogłoszeniem stanu wyjątkowego, warunkami w niektórych regionach sklasyfikowanych jako „katastroficzne”.

Przewodniczący wydarzenia Andrew Papadopoulos powiedział, że odwołanie jest jedynym dostępną opcją , biorąc pod uwagę potrzebę opieki ponad 1000 osób zaangażowanych w charakterze urzędników i konkurentów oraz w innych rolach.

Patronite

„Biorąc pod uwagę najlepszy interes i bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w rajdzie i oczywiście szerszej społeczności, nie należy przeprowadzać rajdu” – powiedział.

„Nasze myśli są skierowane do społeczności Nowej Południowej Walii, szczególnie osób, które straciły bliskich, środki do życia i domy w wyniku pożarów w północnej Nowej Południowej Walii, i dziękujemy społeczności rajdowej za wsparcie i zrozumienie”.

Organizatorzy przygotowali zmieniony harmonogram obejmujący zredukowaną trasę o długości około 90 km, obejmującą wiele przejazdów na czterech oesach w tym super specjalny odcinek Destination NSW na nabrzeżu Coffs Harbour i ulubiony przez fanów tor Raleigh.

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *