AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Rajd Alba także w tym roku!

Piemoncki rajd pozostanie w Mistrzostwach Włoch WRC. Zawody zostały zaplanowane na środek czerwca.

Według Włochów, Rajd Alba był jedną z najlepszych imprez w 2020 roku. Rajd poradził sobie z pandemią i wszelkimi przeciwnościami losu i zaoferował bardziej „światową” edycję. Na liście startowej pojawili się m.in Thierry Neuville, Ott Tanak, czy Pierre-Louis Loubet.

Edycja oznaczona numerem 15, odbędzie się w dniach 12-13 czerwca i będzie trzecią rundą Mistrzostw Włoch WRC. Otrzyma współczynnik 1.25 (ten system nadal funkcjonuje we Włoszech), co uczyni ją bardzo znaczącą we włoskim cyklu.

Zeszłoroczny Rajd Alba był jednym z pierwszych po lockdownie, więc jego organizacja była sporym wyzwaniem. Cinzano Rally Team (czyli główny organizator) poradził sobie z tym jednak w sposób wzorowy, co zadziałało jako dobra reklama zawodów. Co ciekawe, skład Cinzano nie należy do najbardziej doświadczonych. Zawody w Piemoncie organizują oni od 2015 roku.

Jeśli chodzi o trasę, z doniesień wynika, że będzie bardzo podobna do zeszłorocznej edycji. Zarówno start, jak i pierwsze odcinki odbędą się w Cherasco, zanim rywalizacja przeniesie się w okolice Alby. Oesy przejdą drobne zmiany, lecz nadal będą przebiegać po tych samych drogach co w 2020 roku.

Co myślicie o Rajdzie Alba? Czy przyciągnie tym razem wielkie nazwiska z WRC?

źródło: rallyssimo.it

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *