ERCRajd AkropoluRAJDY

Rajd Akropolu kończy swoją długą historię…

Rajd Akropolu kończy swoją długą historię…

67 lat – to kawałek historii napisanej przez Rajd Akropolu. Niestety, nie będzie kolejnego rozdziału. Słynna i wymagająca impreza rozgrywana w Grecji nie doczeka się edycji 2019. Przez te wszystkie lata rajd był symbolicznym wydarzeniem dla kraju. Uznano go jednym z najtrudniejszych na świecie, przez charakterystykę tamtejszego terenu.

Dla wielu zespołów pokazanie dobrych osiągów w Rajdzie Akropolu było doskonałą reklamą. Poziom trudności imprezy porównywano z Grand Prix Monaco w Formule 1. Jednakże w 2014 roku kryzys ekonomiczny w Grecji przyczynił się do powolnego upadku rajdowej legendy. Z jednego z ważniejszych w kalendarzu WRC, Rajd Akropolu spadł do Mistrzostw Europy. Teraz nie ma dla niego miejsca nawet w ERC.

Grecja przestała sponsorować i wspierać wydarzenie już jakiś czas temu. Od tamtej chwili jego popularność drastycznie spadła, a sponsorzy się odwrócili. Pojawiły się problemy finansowe i zaległe płatności dla FIA. Kiepska organizacja przyczyniła się także do zniechęcenia do siebie kierowców. Wszystkie te czynniki spowodowały ostateczny upadek wspaniałej motorsportowej tradycji Greków.

Patronite

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie