Rajd AkropoluRajd Akropolu 2021RAJDYWRCWRC 3

Rajd Akropolu 2021: wygrana na ostatniej próbie i awans Kajetanowicza

Rajd Akropolu 2021: wygrana na ostatniej próbie i awans Kajetanowicza

Popołudniowa pętla sobotniego etapu Rajdu Akropolu przyniosła awans w klasyfikacji generalnej dla duetu Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polacy uzyskali czwarty czas na OS 11 Pavliani 2 (24,25 km), rewelacyjnie pokonując kolejną próbę, OS 12 Eleftherohori 2 (18,14 km), którą wygrali w kategorii WRC 3.

Pokonali o ponad 10 sekund aktualnych liderów i wrócili na drugą pozycję w zawodach. Do końca rywalizacji pozostały trzy niedzielne odcinki specjalne, a wśród nich najdłuższa w rajdzie próba Pyrgos, o długości ponad 33 kilometrów.

Za załogami najdłuższy etap w Rajdzie Akropolu. Dzisiejsza rywalizacja rozgrywana była w dobrych warunkach pogodowych, choć nie brakowało miejsc z wilgotną nawierzchnią, która momentami zamieniała się w błoto. Załogi kategorii WRC 3 mocno rywalizują ze sobą, co pokazuje tempo – wielokrotnie pokonywali fabryczne WRC 2. Kajetanowicz i Szczepaniak w świetnym stylu zakończyli dzisiejsze zmagania, wygrywając z dużą przewagą finałową próbę dnia.

Patronite

– Kolejny dzień zaciętej walki w Rajdzie Akropolu za nami. Faktycznie nie wszystkie odcinki specjalne były dzisiaj dla nas szczęśliwe. Można powiedzieć, że szczególnie jeden z nich to taka nasze pięta achillesowa, bo straciliśmy na nim trochę i być może także szansę na pozycję lidera po dzisiejszym etapie. Jednak na pozostałych pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony, wygrywając nawet z zespołami fabrycznymi. Jestem więc zadowolony, bo to dla nas bardzo ważne, by pokazać szybkie tempo. Niedziela, mimo zaledwie trzech oesów, jest wbrew pozorom dosyć długa i każda strata do lidera, czy przewaga nad kolejnym miejscem, może zostać zniwelowana. Jeszcze wiele może się wydarzyć, a my musimy być w pełni skoncentrowani – mówi kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Finał rajdu zostanie rozegrany w niedzielę. Pierwszym oesem dnia będzie liczący 23,37 km Tarzan. Po nim kierowcy pokonają najdłuższy odcinek rajdu, Pyrgos (33,20 km). Dodatkowo punktowanym Power Stagem będzie liczący tym razem 12,68 km OS Tarzan. Łącznie Rajd Akropolu liczy ponad 292 kilometrów, a zakończy się w niedzielę, około godziny 13 czasu polskiego.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Akropolu 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 12:
1. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) 2:45:25,5 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +19,1 s
3. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, koda Fabia Rally2 evo) +34,5 s
4. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, koda Fabia Rally2 evo) +2:30,3 s
5. Kehagis/Tsaousoglou (Grecja, koda Fabia Rally2 evo) +9:24,4 s
6. Velanis/Velanis (Grecja, koda Fabia Rally2 evo) +12:14,7 s
7. Panagiotis/Nikolopoulos (Grecja, Citroën C3 R5) +12:47,8 s
8. Nobre/Morales (Brazylia, koda Fabia R5) +15:11,8 s
9. Plagos/Rentis (Grecja, Citroën C3 Rally2) +19:33,7 s
10. Athanassoulas Lambros/Zakheos (Grecja, Hyundai i20 N Rally2) +1:12:25,9 s

 

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *