RAJDY

Radounská Rallye z polskimi sukcesami

Radounská Rallye z polskimi sukcesami

15. Multi-S Radounská Rallye zainaugurowała nowy sezon cyklu ČMPR. Dwa dni rywalizacji na czeskich ,,rze-tach” przyniosły za sobą zadowalające rezultaty wśród polskich załóg. Po dziewięciu odcinkach specjalnych na jakże wysokiej, ponieważ na ósmej lokacie w klasyfikacji generalnej uplasował się duet w postaci Jana Baldwina oraz Katarzyny Ciszewskiej startujących Subaru Legacy 4WD Turbo. Również w klasie A4 zawodnicy zespołu Action Sportowy zajęli przyzwoitą pozycję jaką jest siódme miejsce po mimo pięcio – sekundowej kary otrzymanej na najdłuższym, bo prawie osiemnasto – kilometrowym odcinku drugiego etapu.

Polski triumf w klasie A2

Zwycięstwo w tejże klasie zanotowali Janusz Stebel z Wojciechem Kolaczkiem jadący Hondą Civic VTI. Do mety dotarli z blisko minutową przewagą nad drugą załogą natomiast cztery oczka niżej znalazł się Szymon Gańczarczyk i Sławomir Parzyk. Także dysponujący Hondą Civic stracili nieco ponad półtorej minuty do pierwszej trójki. Łącznie na konto Janusza Stebla wpadło, aż pięć wygranych oesów natomiast kilkukrotnie w czołowej części stawki wyniki notował również Szymon Gańczarczyk.

Pechowa awaria

Tomasz Ważyński i Iwona Burska do momentu szóstego odcinka specjalnego zajmowali szóstą pozycję w klasie A3. Następnie w ich Citroen ZX doszło do awarii technicznej, która pozbawiła dalszych szans na kontynuowanie jazdy. Dla Tomasza Ważyńskiego tegoroczny start był już drugim z rzędu nie ukończonym podczas Radounská Rallye. Przed rokiem problemy z mechaniką dotyczyły Mercedesa-Benza 280 CE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *