Rajd NiemiecRajd Niemiec 2020RAJDYWRC

Przyszłoroczny Rajd Niemiec bez słynnych winnic i w październikowym terminie ?

Według ostatnich doniesień, Rajd Niemiec utrzyma swoje miejsce w kalendarzu WRC na przyszłoroczny sezon. Jednak asfaltowy klasyk, który odbywa się co roku w drugiej połowie sierpnia w 2020 roku zostanie przeniesiony najprawdopodobniej na październik.

Prace nad przyszłorocznym kalendarzem wciąż trwają, prowadzone są również rozmowy aby Rajdowe Mistrzostwa Świata były bardziej globalne dlatego FIA, chce zrezygnować z kilku rajdów w Europie.

Po rozegraniu tegorocznego Rajdu Niemiec jego los nie był pewny, ale najprawdopodobniej asfaltowy klasyk znów będzie gościł najszybszych kierowców świata. Jak potwierdził dyrektor Niemieckiej rundy WRC, jego termin zmieni się i zostanie on rozegrany w październiku. To rodzi niestety kolejny problem w tym czasie trwają zbiory winogrona a to oznacza że organizatorzy będą musieli zrezygnować z kultowych oesów nad rzeką Mosel prowadzonych przez winnice. Odcinki w okolicach Boumholder zostaną bez zmian, natomiast włodarze Rajdu Niemiec będą musieli znaleźść zupełnie nowe próby sportowe przebiegające przez terytorium Saary.

Wszelkie niejasności w sprawie przyszłorocznego kalendarza WRC zostaną wyjaśnione już 4 października w Kolonii.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close