Rajd NiemiecRajd Niemiec 2020RAJDYWRC

Przyszłoroczny Rajd Niemiec bez słynnych winnic i w październikowym terminie ?

Według ostatnich doniesień, Rajd Niemiec utrzyma swoje miejsce w kalendarzu WRC na przyszłoroczny sezon. Jednak asfaltowy klasyk, który odbywa się co roku w drugiej połowie sierpnia w 2020 roku zostanie przeniesiony najprawdopodobniej na październik.

Prace nad przyszłorocznym kalendarzem wciąż trwają, prowadzone są również rozmowy aby Rajdowe Mistrzostwa Świata były bardziej globalne dlatego FIA, chce zrezygnować z kilku rajdów w Europie.

Po rozegraniu tegorocznego Rajdu Niemiec jego los nie był pewny, ale najprawdopodobniej asfaltowy klasyk znów będzie gościł najszybszych kierowców świata. Jak potwierdził dyrektor Niemieckiej rundy WRC, jego termin zmieni się i zostanie on rozegrany w październiku. To rodzi niestety kolejny problem w tym czasie trwają zbiory winogrona a to oznacza że organizatorzy będą musieli zrezygnować z kultowych oesów nad rzeką Mosel prowadzonych przez winnice. Odcinki w okolicach Boumholder zostaną bez zmian, natomiast włodarze Rajdu Niemiec będą musieli znaleźść zupełnie nowe próby sportowe przebiegające przez terytorium Saary.

Wszelkie niejasności w sprawie przyszłorocznego kalendarza WRC zostaną wyjaśnione już 4 października w Kolonii.

Patronite

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *