Rajd TurcjiRAJDYWRC

Przetasowania w klasyfikacji generalnej WRC po Rajdzie Turcji

Rajd Turcji okazał się bardzo wymagającym sprawdzianem dla kierowców, ale chyba przede wszystkim dla sprzętu. W tych arcytrudnych warunkach najbardziej pancerne okazały Toyoty Yaris WRC. Ott Tanak i Jari-Matti Latvala wywalczyli dublet.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu Ott Tanak (164pkt) przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2018, a do lidera cyklu traci już tylko 13 pkt.

Oczywiście liderem pozostaje Thirry Neuville (177pkt), ale po nieudanym występie w Turcji przewaga nie jest już tak bezpieczna. Nie dziwi więc fakt, że na Power Stage Belg pojechał na 120%, aby zdobyć pięć dodatkowych punktów.

Sebastien Ogier (154pkt.) kolejny pechowiec Turcji, stracił fotel wicelidera na rzecz Tanaka. Trzeba jednak przyznać, że Mistrz Świata pokazał niesamowitego ducha walki. Wróćmy pamięcią do jego heroicznej walki z maszyną i czasem na dojazdowe do odcinka specjalnego nr 10. Zawieszenie w Fordzie WRC Seba zostało naprawione na tyle sprawnie, że wygrał ten oes, niestety na kolejnej próbie wypadł z trasy. Niektórzy dopatrzyli się jednak nieprzepisowej pomocy z zewnątrz przy próbie naprawy Fiesty, więc może i lepiej że tak Ogier zakończył swój występ… Przynajmniej ominęły nas kolejne decyzje przy zielonym stoliku.

Esapekka Lappi kończy Rajd Turcji z zerowym dorobkiem punktowym, ale utrzymuje czwarte miejsce w klasyfikacji WRC.

JM Latvala awansuje o dwa oczka, z siódmej na piątą pozycję, spychając Andreasa Mikkelsena na szóste miejsce.