AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Promotor WRC nie zatwierdził jeszcze przyszłorocznego kalendarza

Według zagranicznych źródeł promotor Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata nie zatwierdził jeszcze projektu przyszłorocznego kalendarza. Wszystko przez wielkie zmiany, które są planowane na 2020 rok.

Pewne jest że w przyszłym roku zobaczymy dwa rajdy, które powrócą po długiej przerwie, będą to

Safarii i Japonia. Niestety wygląda na to, że najszybszych kierowców świata nie zobaczymy na Korsyce. Jest szansa, że Francuska runda WRC wróci w 2021 roku, jeżeli przedstawiciele i organizatorzy cyklu dojdą wspólnie do porozumienia.

Ważą się losy Niemiec i Turcji, wszystko ma być jasne po rozegraniu rundy w prowincij Mugla.W kularach mówi się, że Turcy mogą stracić swoje miejsce w elicie przez niespokojną sytuacje polityczną w ich kraju.

Organizatorzy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata chcą, aby kierowcy WRC pod koniec przyszłego roku, rywalizowali w Irlandii Północnej oraz w Nowej Zelandii. Tym samym swoje miejsca w kalendarzu stracą na rok 2020 Wielka Brytania oraz Australia.

Dokładny kalendarz WRC poznamy 4 października, wówczas zostanie on zatwierdzony przez Światową Radę Sportów Samochodowych.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close