Rajd ArktycznyRajd Arktyczny 2021RAJDYWRC

Pilot Solberga z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Znamy zastępcę na Rajd Arktyczny!

Pilot Solberga z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Znamy zastępcę na Rajd Arktyczny!

Oliver Solberg w najbliższy weekend po raz pierwszy wystartuje w samochodzie klasy WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Na prawym fotelu Hyundaia i20 Coupe WRC miał początkowo zasiąść etatowy pilot Olivera – Aaron Johnston. Niestety, dziś Solberg na swoich social mediach ogłosił, że Aaron otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, przez co nie będzie mógł wziąć udziału w Rajdzie Arktycznym 2021.

Oliver Solberg

„Niestety mamy dla Was złe wieści. Aaron otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 i nie będzie mógł rywalizować w ten weekend. Współczuję Aaronowi oraz zespołowi, jak również dziękuję Sebowi Marshallowi za zastępstwo.”

Aaron Johnston

„Cześć wszystkim!

Niestety, w najbliższy weekend nie wystartuję w Rajdzie Arktycznym. Przed wyjazdem z domu wykonałem test na COVID-19, który był negatywny. Zrobiłem obowiązkowy test COVID-owy po przyjeździe do Finlandii w niedzielę, który dał wynik pozytywny. Jednak wtedy laboratorium nie dostarczyło mi na to żadnych dowodów, jedynie zadzwonili. Wczoraj zrobiłem kolejny test, który wykazał wynik negatywny. Obecnie oczekuję na wyniki trzeciego testu. Zgodnie z protokołem FIA, teraz izoluję się, ale nie będę mógł stanąć na starcie z powodu tej anomalii.

Życzę Oliverowi i Sebowi powodzenia wraz z całym zespołem Hyundai Motorsport. Pamiętajcie, dzisiejsze wiadomości już jutro odejdą w zapomnienie!”

Na szczęście dla Olivera jego wynik najprawdopodobniej był negatywny, ponieważ zapowiedział, że weźmie udział w Rajdzie Arktycznym. Na jego prawym fotelu zasiądzie bardzo doświadczony pilot – Seb Marshall. W przeszłości był on pilotem m.in. Krisa Meeke’a oraz Haydena Paddona. Będzie to jego pierwszy start w WRC od Rajdu Katalonii 2019, gdzie wystąpił w parze z Krisem Meeke.

Seb Marshall

„Nowe wyzwanie przede mną w ten weekend. Będę pilotował Olivera Solberga w Hyundaiu i20 Coupe WRC podczas Rajdu Arktycznego. Zastępuję Aarona Johnstona, który nie może wystartować.”

Przed rozpoczęciem rajdu Oliver wraz z Craigiem Breenem wzięli udział w testach nowego Hyundaia i20 N Rally2. Testy trwały cztery dni i odbywały się w Szwecji w zimowych warunkach. Rajd Arktyczny 2021 rozpocznie się w piątek, 26 lutego, kiedy załogi zmierzą się z dwoma odcinkami specjalnymi poprzedzonymi tradycyjnym Shakedownem. Łącznie zawodnicy będą mieli do przejechania ponad 250 kilometrów oesowych rozdzielonych na dziesięć odcinków specjalnych.

Patronite

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *