HRSMPRajd RzeszowskiRajd Rzeszowski 2020RAJDYRSMP

Piętnaście R5 w Rzeszowie, 12 w RSMP! – Lista zgłoszeń Rajd Rzeszowski 2020

Piętnaście R5 w Rzeszowie, 12 w RSMP! – Lista zgłoszeń Rajd Rzeszowski 2020

Wczoraj wieczorem poznaliśmy pełną listę zgłoszeń do Rajdu Rzeszowskiego 2020, który będzie pierwszą rundą sezonu dla Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, drugą rundą Rajdowych Mistrzostw Słowacji oraz czwartą rundą Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej. Na starcie zobaczymy 98 załóg, z czego 82 z nich pochodzi z nad Wisły.

W RSMP zgłoszono 12 samochodów klasy R5/Rally2, zaś trzy pozostałe zgłoszenia należą do słowackich kierowców. Z „jedynką” w Rzeszowie pojedzie załoga Huttunen/Lukka (Hyundai i20 R5). Drugi numer startowy otrzymał Wicemistrz Słowacji oraz Mistrz Polski sprzed dwóch lat – Grzegorz Grzyb wraz z Michałem Poradziszem (Škoda Fabia R5). Trójkę na swoją Škodę Fabię Rally 2Evo naklei aktualny Mistrz Słowacji Martin Koči, który pojedzie wraz z Imrichem Ferenczem.

Wśród kierowców walczących o zwycięstwo w klasyfikacji Mistrzostw Polski z pewnością należy wymieniać jeszcze m.in. Tomasza Kasperczyka (Volkswagen Polo R5), Sylwestra Płachytkę (Škoda Fabia R5), Kacpra Wróblewskiego (Volkswagen Polo R5), jak również Marcina Słobodziana (Hyundai i20 R5). Ciekawe również jak poradzą sobie Adam Stec (Ford Fiesta R5) oraz Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5 MkII), którzy w poprzedni weekend rywalizowali jeszcze w ramach tegorocznego Rally di Roma Capitale.

Rajd Rzeszowski to oczywiście nie tylko samochody klasy R5. Wśród listy można znaleźć wielu szybkich kierowców, jak również wielkie powroty na rajdowe trasy. Walkę z najszybszymi samochodami z pewnością będzie chciał się podjąć m.in. Jakub „Colin” Brzeziński, który zasiądzie w Fordzie Fieście Proto. Zachęcamy do zapoznania się z listą zgłoszeń, na której z łatwością znaleźć można ciekawe, znane w środowisku rajdowym nazwiska.

Do 30 lipca trwają zgłoszenia do 6. Rajdu Rzeszowiak (rajd okręgowy organizowany przy Rajdzie Rzeszowskim). Ostateczną liczbę zgłoszonych załóg poznamy 3 sierpnia.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber