Rajd KorsykiRajd Korsyki 2018RAJDYWRC

Piątek dla Ogiera

Sebastian Ogier i Julien Ingrassia prowadzą po piątkowym etapie Rajdu Korsyki 2018. Francuska załoga spisywała się dzisiaj znakomicie na oesach w okolicach Ajaccio i zapisała na swoje konto trzy z czterech dzisiejszych rozegranych odcinków specjalnych. Pięciokrotni Mistrzowie Świata posiadają 33,6s przewagi nad Thierry Neuvillem. Belg podczas popołudniowej pętli wykręcił dwa razy czasy w pierwszej trójce a na pozostałych próbach prezentował równe tempo. Wirtualne podium zawodów uzupełnia Kris Meeke. Zwycięzca wczorajszego shakedownu był zadowolony na mecie ostatniego oesu z dzisiejszego etapu i ze swojej postawy.

fot. At World

Najlepszy z obozu Toyoty Ott Tänak zajmuje czwartą pozycje. Estończyk, który po raz pierwszy prowadzi Yarisa WRC na nawierzchni asfaltowej nie podejmował zbyt dużego ryzyka. Oczko niżej plasuje się jego kolega z zespołu Esapekka Lappi. Fin popisał się na koniec dnia najlepszym czasem na próbie Piedriggio – Pont de Castirla 2. Elfyn Evans, który był uważany za jednego z faworytów czwartej rundy WRC jest aktualnie szósty. Siódmą lokatę zajmuje Hiszpan Dani Sordo. Ósmy jest Jari Matti Latvala, Fin stwierdził że nie trafił z dobrymi ustawieniami do swojego Yarisa WRC. Również takie same problemy miał dzisiaj Andreas Mikkelsen. Norweg plasuje się na dziewiątej pozycji, natomiast czołową dziesiątke zamyka trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier.
Dzisiejszego etapu nie ukończył Sebastien Loeb, który na drugim oesie utknął w przydrożnym rowie.

W WRC2 po czterech rozegranych oesach najlepszy jest Jan Kopečky. Fabryczny kierowca Škody wyprzedza o 20,8s Francuskiego zawodnika Yoanna Bonato, który debiutuje w ten wekeend za kierownicą Citroena C3 R5. Łukasz Pieniążek po przygodzie i wymianie koła na trzecim oesie jest aktualnie plasuje się na ósmym miejscu ze stratą 9,35,1s do lidera.

fot. Skoda Motorsport

Na jutro organizatorzy zaplanowali sześć prób sportowych. Pierwsza z nich startuje o 7:37

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close