RAJDYWRC

PH Sport z Citroënem C3 WRC 2020 ?

Zespół PH Sport jest obecnie głównym kandydatem do przejęcia fabrycznych C3 WRC. Największą szansę na poprowadzenie ex-citroënów, mają Eric Camilli, Stéphane Lefebvre, Mads Ostberg czy Craig Breen. Lecz to nie wszyscy bo kilka dni temu Yoann Bonnato wspólnie z PH Sport przeprowadzał testy Citroena C3 WRC.

PH-Sport.com

Warto zaznaczyć, z kim zespół współpracował w przeszłości. Byli to między innymi Robert Kubica (Citroën DS3 RRC – wygrana w kategorii WRC2 2013r.), Sebastien Loeb, Kris Meeke, Sebastien Ogier, Thierry Neuville (program Citroën Junior WRC w 2012 r.), a nawet Valteri Bottas czy Kimmi Raikonen.

W 2016 roku Zespół PH Sport był już odpowiedzialny za prowadzenie półoficjalnego Citroëna DS3 WRC, kiedy to wspólnie z Citroën Racing Technology przeprowadzali częściowy program rozwoju C3 WRC. Wtedy zespół nosił nazwę Abu Dhabi Total World Rally Team.

PH-Sport.com

Levabvre – Breen – Ostberg – Camilli

Lefebvre, podobnie jak Ostberg, był częścią struktury Citroën Racing, a Camilli dołączył do zespołu, aby przeprowadzić testy samochodu lecz ich praca w ostatnich miesiącach została podzielona między Citroëna, M-Sport z Fiesta R5 MKII i Volkswagena z Polo GTI R5. Ostatnio dość głośno się mówi o tym, że Camilli łączony jest z M-Sport i w przyszłym roku ma usiąść za sterami Forda Fiesty WRC.

Jednakże to Mads Ostberg jest na najlepszej drodze do objęcia fotela kierowcy w pół fabrycznym zespole, ponieważ już w 2017 roku pojawił się na niektórych rajdach z prywatną jednostką Fiesty WRC z Adapta Motorsport i Jipocar Martina Prokopa. Norweg ma największe wsparcie finansowe ze wszystkich i może to mieć duże znaczenie.

Breen natomiast jest związany z Hyundai Motorsport od połowy 2019 roku, wciąż nie ma żadnych wiadomości ma temat jego przyszłości. Nawet jako ambasador Hyundai Motorsport w WRC2 i współ tworzenie projektu i20 R5 (lub jego następcy – który jest zaplanowany na 2021 r. i z góry nazywałby się i20 Rally2). Dlatego Irlandczyk może ponownie zostać wolny w przypadku, gdy Hyundai postanowi mieć innych młodych kierowców do WRC2 i utrzymać Thierry’ego Neuville’a, Ott Tänaka, Daniego Sordo i Sébastiena Loeba.

Black horse?

Warto również zaznaczyć pewnego bardzo szybkiego kierowcę, a mianowicie Bryana Bouffiera. Być może to właśnie jego zobaczymy na liście zgłoszeń do Rajdu Monte Carlo.

PH-Sport i Dakar

Oprócz rajdów płaskich, PH Sport był również powiązany z Grupą PSA w rajdach terenowych. Program dotyczył Peugeota 3008 DKR. Sébastien Loeb i Daniel Elena w swoim ostatnim starcie w Dakarze w 2019 roku zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Nowością w 2020 roku ma być mały Zéphyr, oparty na popularnym Can-Am Maverick X3.

Ph-sport.com
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close
Close
Close