Rajd SardyniiRajd Sardynii 2021RAJDYWRC

Petter Solberg ma COVID-19 – Oliver nie pojedzie w WRC na Sardynii!

Petter Solberg ma COVID-19 – Oliver nie pojedzie w WRC na Sardynii!

Oliver Solberg został wykluczony z Rajdu Sardynii po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa jego ojca, Pettera. 19-latek, który nadal ma negatywne wyniki testów, miał pojechać swój drugi rajd w Hyundaiu i20 Coupe WRC – na Sardynii. Zamiast wziąć udział w zawodach w Olbii, Oliver pozostanie na 14-dniowej kwarantannie w Porto – gdzie przebywa od czasu startu w zeszłotygodniowym Rajdzie Portugalii.

Oliver Solberg

„Możesz sobie wyobrazić, że jestem bardziej niż rozczarowany tą wiadomością. Jestem trochę zdruzgotany. Ale wiesz, w zeszłym roku widzieliśmy, co potrafi koronawirus. Mój tata dobrze sobie radzi z małą gorączką i myślę o nim teraz. Teraz jest to naprawdę trudne, ale nadejdzie czas na mój kolejny rajd tym niesamowitym Hyundaiem i20 Coupe WRC. Mamy te zasady i przepisy z jakiegoś powodu, a tym powodem jest próba powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Moja rodzina całkowicie akceptuje to, co mówią nam FIA, organizatorzy rajdu, rządy krajowe i lekarze. Najważniejsze jest to, że zapewniamy ludziom bezpieczeństwo.”

Solberg Senior uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w poniedziałek i będzie również poddawany kwarantannie w Porto przez pełne 14 dni. Na polecenie portugalskich władz ds. Zdrowia cały zespół RedGrey – który kieruje zespołem Hyundaia w WRC2 – jest poddany kwarantannie do 4 czerwca.


Źródło informacji – DirtFish
Oliver Solberg na Rallypl

Patronite

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *