Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Paddon zablokował odcinek- OS7 Rajd Portugalii 2018

Hayden Paddon i Sebastian Marshall liderzy szóstej tegorocznej rundy WRC do siòdmego odcinka specjalnego. Na drugim przejeździe Ponte de Lima roztrzaskali swojego Hyundaia i20 i zablokowali  odcinek specjalny. Z dalszej rywalizacji odpadł jego zespołowy kolega Andreas Mikkelsen. Norweg zatrzymał swoją rajdówkę w połowie oesu.

Odcinek najszybciej pokonali Neuville i Gilsoul. Belgowie w pokonanym polu zostawili za sobą o 3,9s Elfyna Evansa i o 9,7s Krisa Meeka, który poraz kolejny złapał kapcia. Sporą stratę zanotował Craig Breen. Irlandczyk przebił oponę na początku oesu. Z kolej z uszkodzonym zawieszeniem podróżował Esapekka Lappi.

Wybrane dla Ciebie

Przed kończącym rywalizacje superoesem w Porto Thierry Neuville posiada 7,3s przewagi nad Elfynem Evansem. Wirtualne podium zawodów kompletuje Kris Meeke +11,3s. Czwarty jest Dani Sordo +23,8s. Pierwszą piątkę zamyka Esapekka Lappi +33,00s.

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie