RAJDYWRC

Ott Tänak kierowcą Hyundai Motorsport od sezonu 2020!

Ott Tänak kierowcą Hyundai Motorsport od sezonu 2020!

A więc jednak! Rajdowy Mistrz Świata 2019 – Ott Tänak będzie kierowcą zespołu Hyundaia od sezonu 2020. Estończyk podpisał z Hyundaiem kontrakt na dwa lata!

„Jestem naprawdę podekscytowany tym, że mogę ogłosić, iż dołączam do  Hyundai Motorsport od sezonu 2020 w WRC.

Wizja jaką przestawił Andrea Adamo wygląda bardzo obiecująco i zgrywa się z moimi planami na przyszłość. Jest to wielki zaszczyt dla mnie, że mogę dołączyć do zespołu w tak ważnym momencie dla naszych karier.

Mam wielki szacunek do tego, co Hyundai osiągnął. Ciężko walczyliśmy pomiędzy sobą podczas ostatnich sezonów. Zawsze mieli oni konkurencyjną ekipę i samochód, więc ciekawie będzie zobaczyć to wszystko z innej strony. Nasz zespół wygląda bardzo dobrze i już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć co możemy osiągnąć razem w przeciągu nadchodzących lat.”

 

Andrea Adamo: 

„Podpisanie dwuletniej umowy z Ottem Tänakem jest dowodem ciągłego zaangażowania i wzrostu ambicji Hyundaia w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W tym sezonie jesteśmy bardzo zaangażowani w walkę o tytuł, a włączenie Otta i Martina do zespołu od 2020 roku pozwoli nam pozostać w czołówce w nadchodzących latach. Jest on wyjątkowym talentem: jak wszyscy widzieliśmy, imponująco szybkim i konsekwentnym w każdych warunkach i z pewnością będzie on prawdziwym atutem Hyundai Motorsport.

Wraz z jego ogłoszeniem potwierdzono, że cztery załogi zostały potwierdzone na sezon 2020:

„Thierry i Ott będą rywalizować we wszystkich 14 rundach w kalendarzu we własnych Hyundai’ach i20 Coupe WRC, a Dani i Sébastien będą dzielić miedzy sobą trzeci samochód. To potężny i inspirujący skład zespołu, który wyznaczy wysoki poziom odniesienia, do którego dąży cały zespół. Pozostajemy również w kontakcie z Andreasem i Craigiem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy współpracować w WRC w następnym sezonie.”

Hyundai będzie trzecim zespołem w karierze estońskiego Mistrza Świata (po M-Sporcie, oraz Toyocie). Aktualnie ma on na koncie dwanaście wygranych rajdów w Rajdowych Mistrzostwach Świata oraz jeden, historyczny tytuł Mistrza Świata. Ostatnim rajdem Estończyka w barwach Toyoty będzie Rajd Australii 2019, który odbędzie się w dniach 14-17 listopada.

W przyszłym sezonie barw koreańskiego producenta będą bronić: Thierry Neuville, Ott Tänak, Dani Sordo oraz Sébastien Loeb. Hiszpan oraz Francuz będą startować w wybranych rundach. Hiszpan w sezonie 2020 ma zaliczyć siedem rund WRC.

Jak powiedział Andrea Adamo, prowadzone są rozmowy z Craigiem Breenem oraz Andreasem Mikkelsenem dotyczące miejsca w zespole na sezon 2020.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close