RAJDYWRC

Ott Tänak: „Celem jest Mistrzostwo Świata!”

Ott Tänak: „Celem jest Mistrzostwo Świata!”

Kierowca Hyundaia, Ott Tänak, powiedział przed Rajdem Monte Carlo, że poprzedni trudny sezon wzmocnił ich zespół, a w tym roku wyraźnym celem jest odzyskanie indywidualnego tytułu Mistrza Świata. Z kolei szef zespołu Hyundaia, Andrea Adamo, zauważył, że tytuł konstruktorów, zdobyty w zeszłym roku, musi być szybko zapomniany.

Ott Tänak

„Naszym podejściem jest zawsze dawanie maksimum z siebie i samochodu. Oczywiście w tym roku łatwiej będzie nam dojść do limitu, ponieważ mamy już doświadczenie z tą maszyną. Mam nadzieję, że czeka nas dłuższy i bardziej normalny sezon, abyśmy mogli naprawdę wrócić do ścigania i pracy. W zeszłym roku nie było łatwo uzyskać rytm mistrzostw. Często odwoływano rajdy, pomijano oesy, było wiele zmian. Jednak cieszę się z tego, jak dobrze mogliśmy współpracować z zespołem w tych trudnych czasach. Wierzę, że to nas wzmocni na sezon 2021. Naszym celem jest zdobycie tytułu mistrza i do tego musimy zajmować wysokie miejsca w każdym rajdzie.”

Andrea Adamo

„Przepis na 2021 jest taki sam, jak rok wcześniej. Musimy kontynuować ciężką pracę i być bardzo skoncentrowani. Powinniśmy też zapomnieć o tym, co zrobiliśmy do tej pory, ponieważ nie możemy pozostać w przeszłości. Musimy nadal budować przyszłość . Nasza lista zadań jest długa, ale ze wszystkim staramy się sobie radzić. O zwycięstwo musimy walczyć na każdym etapie, rywalizacja jest bardzo intensywna.”


Hyundai Motorsport – KLIK!
WRC 2021 na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Ott Tanak

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *