RAJDYWRC

Ostberg jednak nie pojedzie w Rajdzie Australii!

Ostberg jednak nie pojedzie w Rajdzie Australii!

Zespół Citroen Racing potwierdza, że Mads Ostberg nie pojawi się na starcie Rajdu Australii w ich C3 WRC. Norweg w 2018 roku był najlepszym reprezentantem francuskiej ekipy w tej rundzie, gdzie zdobył trzecią lokatę. Tym samym ekipa zarządzana przez Pierre’a Budara bardzo liczyła na to, że Mads pomoże Sebastienowi Ogierowi w zdobyciu tytułu Mistrza Świata.

Jak wiemy, po Rajdzie Katalonii, taki scenariusz nie jest już możliwy. Ott Tanak wygrał mistrzostwa na jedną rundę przez zakończeniem cyklu, więc nie ma już o co walczyć w tej kwestii. Citroen nie ma także szans na bycie najlepszym konstruktorem w sezonie 2019. Dodatkowo Rajd Australii nigdy nie cieszył się specjalnie dużą frekwencją, odkąd kończy kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata. Tym samym Citroen Racing wystawi do finałowej odsłony czempionatu dwa egzemplarze C3 WRC. Ich kierowcami będą Sebastien Ogier oraz Esapekka Lappi.

Jednego ze swoich kierowców wycofuje także Skoda Motorsport. Jan Kopecky nie pojedzie w klasie WRC2 Pro z dwóch powodów. Po pierwsze, czeski producent już w Hiszpanii zapewnił sobie Mistrzostwo Konstruktorów. Po drugie, Kopecky był jedynym zawodnikiem zgłoszonym do kategorii WRC2 Pro.

Patronite

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *