Rajd SardyniiRajd Sardynii 2021RAJDYWRC

Oliver Solberg znów w Hyundaiu i20 Coupe WRC!

Oliver Solberg znów w Hyundaiu i20 Coupe WRC!

Oliver Solberg już w czerwcu znów zasiądzie w samochodzie klasy WRC. Syn rajdowego Mistrza Świata z sezonu 2003 wystąpi bowiem w Rajdzie Sardynii 2021 w Hyundaiu i20 Coupe WRC. Dla Olivera będzie to drugi taki rajd w karierze, bowiem w tym roku startował już tym samym samochodem w Rajdzie Arktycznym. Jego start znów będzie możliwy dzięki zespołowi 2C Compétition.

Oliver Solberg

“Chciałem pojechać tym samochodem po raz kolejny od minuty, w której ukończyłem ostatni odcinek w Finlandii. Nie jest możliwe nie uśmiechać się gdy jedziesz tym samochodem. Fantastycznie jest mieć taką moc, taką przyczepność. Nie mogę się doczekać Sardynii.”

Tegoroczny Rajd Sardynii może być dla Olivera odkupieniem za poprzedni rok. W 2020 roku Solberg pokazywał świetne tempo na Sardynii, prowadząc w swojej klasie do dwunastego odcinka (z jednym potknięciem na OS9, gdzie przebił oponę). Później jednak cały występ został zaprzepaszczony gdy jego Škoda Fabia Rally2 evo utknęła w rowie, co ostatecznie przekreśliło jego szanse na dobry wynik. Sam rajd został przez niego ukończony na 6 miejscu w klasyfikacji WRC3.

Oliver Solberg

„Trochę wiem o odcinkach na Sardynii. W tym roku pojawią się także nowe odcinki, więc może ludzie tacy jak [Sébastien] Ogier, czy [Ott] Tänak będą znali te trasy, ale dla większości osób będą to nowe odcinki. To dobrze.

W niektórych aspektach Sardynia będzie jednak cięższa od Arktycznego. Kiedy byliśmy w Rovaniemi, to znaliśmy warunki i wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Było dużo śniegu, a warunki były dość stabilne.

W tym rajdzie może być gorąco, a w tym samym momencie możemy spodziewać się ulewy, to nie zdarza się często, ale jeśli tak się stanie, to brak doświadczenia nie pomoże. Nie mam pojęcia jaka będzie przyczepność samochodu podczas wielkiej ulewy na Sardynii.

Ale właśnie dlatego tu jestem. Najważniejszą rzeczą jaką chcę wynieść z tego rajdu to doświadczenie.”


Pełen wywiad z Oliverem Solbergiem znajdziecie tutaj – https://dirtfish.com/rally/wrc/solberg-to-drive-i20-coupe-wrc-in-sardinia/

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *