RAJDYWRC

Oliver Solberg za kółkiem Skody Fabii w WRC3!

Oliver Solberg za kółkiem Skody Fabii w WRC3!

18-letni Oliver Solberg weźmie udział w wybranych rundach tegorocznego cyklu WRC3, zaczynając już od Rajdu Szwecji! Samochód to Skoda Fabia Rally2 evo (wcześniej R5, zanim FIA zmieniła nazewnictwo), wspierany przez markę Skoda Motorsport. Oliver, który w ubiegłym roku został najmłodszym zwycięzcą rundy FIA ERC, testował Skodę w tym miesiącu.

Oliver Solberg

„Skoda ma wspaniałą historię w rajdach. Bez względu na to, jak daleko cofniesz się w przeszłość, oni tam byli. Budowali samochody rajdowe przed moimi narodzinami, a ostatnia Fabia R5 była zdecydowanie w czołówce, wygrywając rundy WRC i inne imprezy. To wielki zaszczyt móc jeździć ze wsparciem Skody. Byłem już w siedzibie Skoda Motorsport w Mlada Boleslav i WOW, co za wspaniałe miejsce. To zrobiło na mnie spore wrażenie.”

„Nie jest trudno zobaczyć, jak udany jest to samochód. Słyszałem, że sprzedali już 330 sztuk rajdówek na całym świecie i muszę przyznać, że klienci podjęli dobrą decyzję. To świetny samochód z naprawdę dobrym balansem, przyczepnością i mocą.”

„Wciąż będziemy jeździć Polo w niektórych rundach. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest zebranie jak największej ilości doświadczenia w rundach WRC. Każdy mówi o tym, jak istotne jest odpowiednie doświadczenie. Monte-Carlo i wcześniej Walia, to były zawody znacznie trudniejsze niż cokolwiek, z czym ja i Aaron [Johnston, pilot Olivera] mieliśmy do czynienia. Muszę przyznać, ten rok to dla mnie spełnienie marzeń. Jazda w Rajdowych Mistrzostwach Świata to coś, o czym marzyłem od zawsze. W porządku, bycie Mistrzem Świata to także coś o czym marzę. Ze wsparciem Skoda Motorsport czuję, że jestem na dobrej drodze do osiągnięcia celu!”

Oliver zadebiutował w WRC w zeszłorocznym Rajdzie Walii, a jego ostatni występ to zakończony niedawno Rajd Monte-Carlo. Szczegóły dotyczące jego programu ze Skodą zostaną ujawnione wkrótce.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close