AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRCWRC2

Oliver Solberg chce zadebiutować w Mistrzostwach Świata!

Oliver Solberg chce zadebiutować w Mistrzostwach Świata!

Siedemnastoletni syn słynnego Pettera Solberga zamierza walczyć o debiut w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Młody Norweg celuje w start samochodem R5 w Rajdzie Walii 2019. Trzecia od końca runda przyszłorocznego cyklu WRC odbędzie się w dniach 3-6 października. Oliver ma za sobą już nawet testy ze zwycięzcą niedawno rozgrywanego Rajdu Katalonii, Sebastienem Loebem!

Oliver ma ogromne wsparcie w swoim ojcu, ale jest ono wyłącznie sportowe i techniczne, a nie ekonomiczne. Innymi słowy – Petter chce, aby jego syn sam szukał sponsorów na swoje starty i nie przechodził drogi „na skróty”. To prawdopodobnie bardzo dobre podejście mistrza w prowadzeniu kariery swojego syna.

Petter Solberg:

„Mój syn Oliver toruje sobie drogę w rajdach. Chcemy znaleźć sponsorów i zapewnić mu wszystko, co jest potrzebne. W tym celu piszemy wiele maili i wykonujemy dużo telefonów. Nie ma w tym sporcie drogi na skróty. Trzeba jeździć po żwirze, asfalcie, śniegu, błocie, po wszystkim. Oliver chce wystartować samochodem R5 w Rajdzie Walii 2019. Niedawno zrobił kilka testów z Loebem, asfaltowych. Sebastien powiedział, że nie jest źle! (śmiech) Przekonamy się, czy mój syn odniesie sukces. Na pewno ma przed sobą długą drogę…”

Tagi

Podobne

Close