Rajd ArgentynyRajd Argentyny 2018RAJDYWRC

Ogier: Jeszcze nigdy z Julianem nie wygraliśmy tego rajdu

Sebastian Ogier, który ma na swoim koncie 43 wygranych w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, jeszcze nigdy w karierze nie stał na najwyższym stopniu podium w Argentynie. Najlepszym rezultatem Francuza pozostaje 2 miejsce z 2013, 2014 i 2016 roku. Ubiegłoroczną edycję kierowca Fiesty WRC zakończył tuż za podium.

Sebastian Ogier:

Argentyna to jedyny rajd którego z Julianem jeszcze nie wygraliśmy. Więc nie ukrywam, że podczas nadchodzącego weekendu będziemy chcieli stanąć na najwyższym stopniu podium, ale nie mamy jakieś opsesji na końcowy sukces, ponieważ wiemy jak mocna jest konkurencja w tym roku. Kluczem do zwycięstwa może być dobra jazda w piątek. Jeżeli nie stracimy tam dużo czasu, to wówczas w kolejnych etapach będziemy mogli skuteczni atakować.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Close