RAJDYWRC

Ogier celuje w hat-trick

Sébastien Ogier uważa, że ​​nadszedł czas, aby walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo.

 

Na swoim koncie ma już pięć wygranych w rajdzie, a jednym zwycięstwem więcej może pochwalić się tylko jego rodak Sebastien Loeb.

Wyczucie w samochodzie jest bardzo dobre i jestem przekonany, że te dwa pierwsze starty stanowią solidną podstawę do dalszego rozwoju przez resztę sezonu.

Toyota Gazoo Racing

Sukces w Leon sprawi, że zrówna się ilością wygranych z Loebem. Już za nie spełna miesiąc będzie miał okazje by wyrównać wynik [Loeba] podczas Rajdu Meksyku (12–15 marca).

Patronite

Ogier ustrzelił już hat-trick w Meksyku w latach 2013-2015 za kierownicą Volkswagena Polo Gti  WRC.

Sezon 2020

Sześciokrotny mistrz świata szybko zaaklimatyzował się w swoim Yarisie od momentu dołączenia do zespołu Toyota Gazoo Racing. Drugie miejsce w Rajdzie Monte-Carlo, a następnie czwarte w Szwecji. Trzecia pozycja w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata daje mu dobre pole wyjściowe w Meksyku.

Ogier ma tylko pięć punktów straty do Elfyna Evansa i Thierry Neuvillea, którzy dzielą prowadzenie w mistrzostwach świata.

Toyota Gazoo Racing

 

cel jest jeden – walka o zwycięstwo.

 

Musimy także pamiętać o długiej perspektywie i był to naprawdę dobry wynik w Szwecji pod względem mistrzostw i zespołowo solidny wynik.

Teraz znajdujemy się pięć punktów za współprowadzącymi, co daje nam dogodną pozycję w następnym rajdzie. ”

Ogier doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że trzecia pozycja na drodze w Meksyku da mu przewagę nad Evansem i Neuvillem, gdy oni będą [odkurzać] trasę.

W tej części sezonu niekoniecznie chcesz prowadzić w mistrzostwach, chcesz zdobywać punkty i pozostać blisko czołówki, a teraz myślę, że jesteśmy w dobrej sytuacji, aby walczyć o zwycięstwo w Meksyku, więc to dobrze.

wrc.com

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *