Rajd RzeszowskiRAJDYRSMP

Odcinek testowy pada łupem Brzezińskiego!

Dzisiaj odbył się odcinek testowy przed Rajdem Rzeszowskim 2018. Próba o długości 3,37 kilometra została najszybciej przejechana przez Jakuba Brzezińskiego. 1,4 sekundy za liderem klasyfikacji generalnej RSMP uplasował się Grzegorz Grzyb, który powraca do rywalizacji w mistrzostwach. Czołową trójkę, ze stratą 0,6 sekundy do drugiej lokaty, uzupełnił Łukasz Habaj.

Miko Marczyk tym razem zanotował czwarty czas, tracąc do Brzezińskiego 2,7 sekundy. Piąty rezultat wywalczył Tomasz Kasperczyk, który po wygraniu Rajdu Śląska i Rajdu Stomil znajduje się w gronie zawodników, po których spodziewamy się dobrego tempa w czasie trwania Rajdu Rzeszowskiego.

W „ośce” pierwsza trójka pokonała shakedown w czasach różniących się o mniej niż sekundę. Najszybszy był Tomasz Zbroja za kierownicą Citroena DS3, ale załoga Jurecki/Trela straciła do niego jedynie 0,4 sekundy. Duet Bolek/Gaś uplasował się na trzecim miejscu ze stratą 0,7 sekundy do lidera. Czeka nas więc bardzo interesująca walka.

Prawdziwe ściganie rozpocznie się jutro o 10:40, kiedy to kierowcy wyruszą na oes Blizianka o długości 17,5 kilometra. W piątek zobaczymy łącznie 5 odcinków specjalnych, a w sobotę 6.