RAJDYWRC

Obawy Citroëna, czy zespół zrobi przerwę w startach?

Dyrektor generalny Citroëna Linda Jackson powiedziała, że zespół prawdopodobnie będzie zainteresowany kontynuacją serii WRC, gdyby uwzględniono zarówno technologie hybrydowe, jak i elektryczne.

Czy francuski producent zrobi sobie przerwę od startów w 2021 roku by lepiej przygotować sie w erę hybrydową. Czy odda swój projekt prywatnemu zespołowi? Czy będzie trzeci etat obok Ogiera i Lappiego?

” Teraz musimy skupić się na 2019 i 2020 roku., Aby zmaksymalizować naszą inwestycję. Nie będę mówić o tym, co będzie potem. Chcę, aby motywacja zespołu była przez następne dwa lata, muszą być w 100% skoncentrowani na tym co teraz robią” – Linda Jackson

W czerwcu FIA opublikowała pierwsze wytyczne dotyczące wprowadzenia technologii hybrydowej między innymi w samochodach rajdowych WRC, ale obecnie jest kilka problemów nad którymi inżynierowie i federacja wciąż muszą pracować. Plan dla WRC to wprowadzić specjalną jednostkę elektryczną, która zostanie dołączona do silników spalinowych obecnych producentów na sezon 2022.

„Im częściej wygrywamy tym więcej o nas mówicie” – L.Jackson

Francuska firma potwierdziła swoją obecność w przyszłym roku z dwoma C3 WRC, jeden dla Sébastiena Ogiera (w ostatnim swoim sezonie przed przejściem na emeryturę) oraz drugi dla Esapekka Lappi. Linda Jackson potwierdziła również, że nie będą używać trzeciego samochodu.

Jednego możemy być pewni brak trzeciego kierowcy w zespole zmniejsza szanse na zdobycie dziewiątego tytułu producentów.

„Mówienie, że nie mamy pieniędzy na opracowanie samochodu, nie jest prawdą”

Jackson broniła również inwestycji Citroena w bieżący programie WRC, zaprzeczając, że niedobór budżetu opóźnił postęp i rozwój C3 WRC. Warto wspomnieć, że zespół Citrona zrobił już pauze w 2006 roku w startach przygotowując Citroena C4 WRC na 2007 r.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierowców – wiedzieliśmy, kiedy wzięliśmy ich, Sebastien jest mistrzem świata, a Lappi jest również jednym z najszybszych i najbardziej utalentowanych młodych kierowców.

Sam fakt, że jest młody i szybki, oznacza, że uczy się na przyszłość. Naprawdę wierzę, że on pozostanie i udzielimy mu naszego pełnego wsparcia ”.

Dobre wyniki Lappiego podczas Rajdu Finlandii wzmocniły pozycję Citroena na trzecim miejscu w mistrzostwach producentów – Ale Linda Jackson chce więcej.

„Jestem zadowolona z pierwszej połowy roku”

„ale, jak powiedziałam [szefowi zespołu] Pierreowi Budarowi:„ moglibyśmy to robić jeszcze lepiej ”.

„Na razie skupiamy się tylko na bieżącym sezonie, a od listopada zaczniemy myśleć o 2020 roku, w którym będziemy obecni z dwoma samochodami – powiedziała Linda Jackson, dyrektor zarządzająca Citroëna

” Na nowe decyzje dotyczące przyszłości musimy poczekać, oczekujemy informacji o nowych przepisach. Musimy dokładnie ocenić wszystkie warunki związane z budżetem, ale nie dlatego, że nie mamy zasobów niezbędnych do budowy nowego samochodu ”.

Według niektórych plotek krążących wśród ekspertów, od 2021 roku Citroën mógłby powierzyć swój program C3 WRC prywatnemu zespołowi, aby dokładnie ocenił wszystkie aspekty technologii hybrydowej przed wejściem do mistrzostw.

Źródło: formulapassion.it

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close