Rajd YpresRajd Ypres 2021RAJDYWRC

Nowy Hyundai i20 Rally2 zadebiutuje w Rajdzie Ypres

Nowy Hyundai i20 Rally2 zadebiutuje w Rajdzie Ypres

Nowy Hyundai i20 N Rally2 zadebiutuje podczas Ypres Rally Belgium w przyszłym miesiącu (13-15 sierpnia). Ott Tänak, Craig Breen, Oliver Solberg i Jari Huttunen są wśród kierowców, którzy pomogli w rozwoju samochodu na asfalcie, żwirze i śniegu w krajach takich jak Niemcy, Włochy i Szwecja.

Chociaż Hyundai nie potwierdził, którzy kierowcy zasiądą za kierownicą podczas pierwszego występu Belgii w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, prawdopodobne jest, że Solberg i Huttunen otrzymają tę szansę. Nowy samochód Rally2, który jest następcą i20 R5, stanie również na czele nowej inicjatywy Hyundai Motorsport i organu zarządzającego FIA, mającej na celu pielęgnowanie talentów rajdowych z regionalnych mistrzostw na całym świecie przez następne trzy lata.

FIA Rally Champions World Tour zaoferuje zdobywcom tytułów z pięciu serii – Afryki, Azji i Pacyfiku, CODASUR, Bliskiego Wschodu i NACAM – przejazd w i20 N Rally2 podczas rundy WRC. Program początkowo przyniesie korzyści zwycięzcom mistrzostw w tym sezonie, a zwycięzcy w 2022 i 2023 roku zostaną nagrodzeni odpowiednio w 2023 i 2024 roku. Rajdy w ramach nagrody będą potwierdzane indywidualnie, ale planuje się, że każdy z nich będzie jak najbardziej odpowiedni dla zwycięzców krajowych czempionatów, aby umożliwić im maksymalne wykorzystanie okazji. Menedżer ds. wyścigów klientów Hyundai, Andrew Johns, powiedział, że pomoc w wychowaniu kolejnej generacji mistrzów WRC była ważną częścią całego procesu produkcyjnego i logistycznego.

Patronite

Andrew Johns

„Wszechstronność kategorii Rally2 jako głównej klasy w krajowych i regionalnych seriach pozwala nam śledzić i wspierać załogi w ich postępach po szczeblach kariery. We wszystkich regionalnych seriach rajdów FIA rywalizują niezwykle utalentowane załogi. FIA Rally Champions World Tour daje im możliwość pokazania swoich umiejętności na światowym poziomie.”

Dyrektor rajdowy FIA, Yves Matton, powiedział, że program stworzy drogę dla zawodników z narodowości spoza Europy, aby dotrzeć na szczyt rajdowej piramidy.

Yves Matton

„Program zapewni większą różnorodność w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA i wygeneruje pozytywne relacje w mediach, w szczególności dzięki obecności regionalnych bohaterów na flagowych imprezach na ich kontynencie, z szansą na dołączenie do światowego poziomu.”


Źródło informacji: WRC
Więcej o WRC przeczytacie na Rallypl

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *