Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2021RAJDYWRC

Nowe zasady bezpieczeństwa na Rajd Monte-Carlo 2021

Nowe zasady bezpieczeństwa na Rajd Monte-Carlo 2021

Region, w którym już wkrótce ma się odbyć Rajd Monte-Carlo 2021, ustalił podstawowe zasady obowiązujące na inauguracyjną rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Są one restrykcyjne, ale dają nam coraz większą nadzieję na to, że impreza ostatecznie się odbędzie.

Martine Clavel, przedstawicielka regionu, pochwaliła pracę organizatora imprezy – Automobile Club de Monaco. Od początku było jednak jasne, że na teren rajdu nie będą wpuszczani kibice. Co więcej, na osoby decydujące się na złamanie tego zakazu będą nakładane grzywny. Aby zniechęcić i powstrzymać fanów, odwołano czwartkowy odcinek próbny na obrzeżach Gap.

W dokumencie z regionu Hautes-Alpes stwierdzono, że wstęp na oesy ma tylko 150 marshali i mieszkańców posiadających lokalne zezwolenia. Nieprzestrzeganie tego zarządzenia może skutkować grzywną w wysokości 135 euro. Każdy, kto zorganizuje miejsce dla fanów na prywatnej posesji, może zostać posądzony o narażania życia innych. Dodatkowo, organizatorzy mogą w takiej sytuacji odwołać odcinek specjalny. Istnieje również zakaz wykonywania lotów helikopterem po trasie. Mogą latać tylko służby cywilne, policja, dyrektor rajdu i śmigłowce prowadzące transmisję dla WRC All Live.

Martine Clavel

„To świetna praca, którą wykonaliśmy z Automobile Club de Monaco, a profesjonalizm tego organizatora pozwala na przeprowadzenie pierwszej rundy mistrzostw świata WRC w warunkach bezpieczeństwa sanitarnego, które są niezbędne dla naszego zdrowia.”


Źródło: DirtFish
Monte-Carlo na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *