Rajd Nowej ZelandiiRajd Nowej Zelandii 2020RAJDYWRC

Nowa Zelandia planuje wrócić do WRC!

Nowa Zelandia planuje wrócić do WRC!

Auckland Tourism Events and Economic Development (Ateed) popiera dążenie do tego, aby Nowa Zelandia powróciła do Rajdowych Mistrzostw Świata. W ciągu kilku lat impreza ma znaleźć się w kalendarzu. Duże nadzieje w kwestii przyciągnięcia kibiców na odcinki specjalne pokładane są w postaci Haydena Paddona. Aktualnie „Kiwi” jest kierowcą Hyundaia, ale jego status nie jest pewny.

Stuart Turner – Ateed

Istnieje duże zainteresowanie rajdami. Na pewno się temu przyglądamy. To świetne wydarzenie pomagające zaprezentować region, w którym się rozgrywa. Wkładamy w to sporo pracy i będziemy chcieli otrzymać tego efekty.

W zeszłym roku Rajd Nowej Zelandii wygrał właśnie Hayden Paddon. Impreza miała status regionalny. FIA naciska na to, aby WRC miało więcej rund poza Europą, co pomaga takim krajom, jak Japonia, Kenia czy właśnie Nowa Zelandia. Turner twierdzi, że na początku 2019 roku mogą już wiedzieć czy plan powrotu do kalendarza wypali.

Stuart Turner – Ateed

Sama impreza może mieć miejsce dopiero za kilka lat. Zazwyczaj nad takimi projektami pracuje się 2-3 lata. Jednakże ogłoszenie powinno nastąpić w ciągu 6 miesięcy, do roku.

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Zobacz także

Close
Close
Close