RAJDY

Nowa Fabia R5 – dziś prezentacja!

Nowa Fabia R5 – dziś prezentacja!

Skoda Motorsport planuje zaprezentować dziś (27 listopada 2018 roku) najnowszą wersję swojej rajdówki. Model Fabia R5 2019 pojawi się na konferencji prasowej czeskiego producenta. W ostatnich miesiącach trwały intensywne testy najnowszego dziecka Skody. Najważniejszą różnicą względem poprzedniczki będzie wykorzystanie podłogi takiej, jak w VW Polo GTI R5. To będzie wymagało nowej homologacji. Rodzi to także pytania – czy Skoda będzie teraz poligonem doświadczalnym dla Volkswagena? W ostatnim czasie Niemcy zadebiutowali ze swoim projektem w Rajdzie Katalonii w WRC2. Za kółkiem zasiedli Eric Camilli i Petter Solberg, którzy pokazali potencjał Polo.

Póki co nie znamy momentu, w którym Fabia R5 uzyska homologację. Nie wiemy także, kiedy wyląduje u klientów. Spodziewamy się połowy przyszłego roku. Skoda Motorsport prawdopodobnie ogłosi też na konferencji swoje plany odnośnie startów w sezonie 2019. Raczej będzie to cykl WRC2. Czekamy także na M-Sport i ich nową wersję Forda Fiesty R5 która ma nastąpić podczas Rajdu Finlandii 2019 (1-4 sierpnia). W ostatnim czasie brytyjska konstrukcja straciła dużą część rynku, który przejęła Skoda.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close