RAJDY

Nowa Fabia R5 – dziś prezentacja!

Nowa Fabia R5 – dziś prezentacja!

Skoda Motorsport planuje zaprezentować dziś (27 listopada 2018 roku) najnowszą wersję swojej rajdówki. Model Fabia R5 2019 pojawi się na konferencji prasowej czeskiego producenta. W ostatnich miesiącach trwały intensywne testy najnowszego dziecka Skody. Najważniejszą różnicą względem poprzedniczki będzie wykorzystanie podłogi takiej, jak w VW Polo GTI R5. To będzie wymagało nowej homologacji. Rodzi to także pytania – czy Skoda będzie teraz poligonem doświadczalnym dla Volkswagena? W ostatnim czasie Niemcy zadebiutowali ze swoim projektem w Rajdzie Katalonii w WRC2. Za kółkiem zasiedli Eric Camilli i Petter Solberg, którzy pokazali potencjał Polo.

Póki co nie znamy momentu, w którym Fabia R5 uzyska homologację. Nie wiemy także, kiedy wyląduje u klientów. Spodziewamy się połowy przyszłego roku. Skoda Motorsport prawdopodobnie ogłosi też na konferencji swoje plany odnośnie startów w sezonie 2019. Raczej będzie to cykl WRC2. Czekamy także na M-Sport i ich nową wersję Forda Fiesty R5 która ma nastąpić podczas Rajdu Finlandii 2019 (1-4 sierpnia). W ostatnim czasie brytyjska konstrukcja straciła dużą część rynku, który przejęła Skoda.

Wybrane dla Ciebie

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie