RAJDYWRC

Nie ma powodu by zawieszać program WRC – Dyrektor PSA Motorsport, Jean-Marc Finot.

Dyrektor PSA Motorsport, Jean-Marc Finot wypowiedział się o przyszłości Citroëna w WRC w perspektywie krótkoterminowej.

Wiele plotek krąży o przyszłości Citroëna w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Udział zespołu w sezonie 2020 jest związany głównie z Sébastienem Ogierem, a od pewnego czasu jak wszyscy wiemy mistrz świata jest na celowniku Toyoty.

Nie bez powodu obecność w drużynie sześciokrotnego mistrza świata zagwarantowałaby trójkolorowym tytuł, zwłaszcza że nowy pakiet aerodynamiczny C3 WRC (zaprojektowany przez firmę Oreca) byłby satysfakcjonujący. Z drugiej zaś strony odejście rodaka do Toyoty zabrzmiałoby zabójczo.

WRC myśli o hybrydyzacji. Czy promowanie hybrydy za pośrednictwem Peugeota w Endurance i Citroëna w WRC ma sens?

Hybrydyzacja WRC planowana jest na 2022 rok. A dobierając warunki, na poziomie sportów motorowych, wiedząc, że jesteśmy już w Formule E , to nie planujemy brać dwóch dużych programów na barki, takich jak WEC i WRC. Więc wybór padł na WEC. Do 2022 r. Nie będziemy angażować się w hybrydyzację w WRC to jest nasz wybór.

A w krótszym czasie?

Prowadzimy rozmowy z Sébastienem Ogierem na temat jego udziału w 2020 r. W tym momencie rozmowa o różnych hipotezach byłaby zwyczajnie spekulacją.

Czy piłka jest po stronie Sebastiena Ogiera?

Nasz harmonogram dla programu WRC wynosi pięć lat, począwszy od 2017r. Trwają dyskusje na temat sezonu 2020r. Ale NIE mam zamiaru zawieszać tego programu.

Źródło:autohebdo.fr

 

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close