RAJDYWRC

Niclas Grönholm zadebiutuje w WRC na Monzy!

Niclas Grönholm zadebiutuje w WRC na Monzy!

Niclas Grönholm, czwarty kierowca tegorocznego sezonu Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, jeszcze w tym roku zadebiutuje w WRC! Fiński kierowca weźmie udział w ostatniej rundzie sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się w pierwszy weekend grudnia wokół słynnej Monzy we Włoszech.

Dla Grönholma Rajd Monzy 2020 będzie debiutem w Rajdowych Mistrzostwach Świata, lecz nie będzie to jego debiut w rajdówce. Aktualnie na swoim koncie ma on bowiem trzy rajdy przejechane za sterami Škody Fabii R5 oraz jeden Rallysprint w Subaru Imprezie. Nie będzie to również jego debiut w samej imprezie, ponieważ rok temu wziął on udział w Monza Rally Show. Zespół MRC Sport poinformował o podpisaniu kontraktu z Grönholmem w komunikacie prasowym.

Marcus Grönholm, ojciec Niclasa, jest rajdowym mistrzem świata w latach 2000 i 2002. Dziadek – Ulf Grönholm był dwukrotnym mistrzem Finlandii. Zginął w 1981 roku w wypadku samochodowym podczas nielegalnych testów przed imprezą Hankiralli.

W tym sezonie Niclas bardzo dobrze zaprezentował się w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. W klasyfikacji generalnej zajął on czwartą lokatę z dorobkiem 147 punktów. Niestety ostatnia zaplanowana runda sezonu, która miała odbyć się tydzień po Rajdzie Monzy (w dniach 12-13 grudnia) na torze Nürburgring, została odwołana.

Wśród ciekawych nazwisk pojawiających się na liście zgłoszeń do Rajdu Monzy 2020 znajduje się m.in. Jan Kopecký. Czeski kierowca pojedzie w tej imprezie za sterami Škody Fabii Rally2 evo przygotowanej przez ekipę Toksportu. Wciąż jednak nie wiadomo w jakiej klasyfikacji miałby on być zgłoszony, choć logicznym posunięciem byłby start Czecha w WRC2. Warto będzie również spojrzeć na Franco Morbidelliego, na co dzień zawodnika serii MotoGP. Hyundai Rally Team Italia zapewnił Morbidelliemu start w Hyundaiu i20 R5. Włoch w wywiadzie dla WRC tak komentował kwestię startu:

Franco Morbidelli dla WRC:

“Jestem zachwycony szansą jazdy w prawdziwej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. To będzie dla mnie wielka szansa aby pokazać się obok najlepszych kierowców świata w zupełnie innym sporcie.”


Źródło: https://yle.fi

Więcej o WRC przeczytacie tutaj – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *