RAJDYWRC

Neuville sugeruje przeniesienie Rajdu Monte-Carlo!

Neuville sugeruje przeniesienie Rajdu Monte-Carlo!

Środowe posiedzenie władz regionalnych zwiększyło szanse na rozpoczęcie Rajdowych Mistrzostw Świata w tym miesiącu przez Rajd Monte-Carlo. Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby być pewnym. Jeśli nadchodzące decyzje rządu krajowego lub eskalacja pandemii COVID-19 we Francji sprawią, że data 21-24 stycznia okaże się nierealna do przeprowadzenia rajdu, zeszłoroczny zwycięzca Monte-Carlo, Thierry Neuville, sugeruje alternatywę. Kierowca Hyundaia poruszył kwestię przesunięcia pierwszej rundy z początku na koniec sezonu 2021. Belg wolałby zdecydowanie, aby wydarzenie zmieniło swoją datę, niż zostało całkowicie odwołane.

Thierry Neuville

„Jeśli uda im się umieścić Monte Carlo na koniec roku, to prawdopodobnie jest to niezłe rozwiązanie. Fajnie byłoby zakończyć sezon taką imprezą. Byłbym naprawdę rozczarowany, gdybyśmy nie pojechali w tym roku do Monte-Carlo. Gdyby istniało rozwiązanie bez odwoływania imprezy, przełożenie jej na koniec sezonu to być może najbezpieczniejszy wybór. Głównym celem byłoby utrzymanie rajdu.”

Wybrane dla Ciebie

Zapytany, czy słyszał coś konkretnego od Automobile Club de Monaco o przyszłości imprezy, Neuville odpowiedział, że nie – ale zebrał informacje ze źródła znajdującego się bliżej domu.

Thierry Neuville

„Dostałem wiadomość od mojej mamy. Pytała, czy to prawda, że Rajd Monte-Carlo jest odwołany. Powiedziałem, że nie sądzę. Raczej dostałbym taką informację przed nią.”

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy dyskutowano o odejściu od tradycyjnej styczniowej daty Monte-Carlo. Kiedyś WRC rozważało zmianę tradycyjnego kalendarza od stycznia do listopada na format od lata do lata. Monte Carlo miało się wówczas odbywać w listopadzie lub grudniu. Chcielibyście zobaczyć tę rundę Rajdowych Mistrzostw Świata w innym terminie? Chyba wszyscy jednym głosem uznajemy, że im więcej rajdów uda się rozegrać, tym lepiej.


Źródło wypowiedzi: DirtFish
Rajd Monte-Carlo na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close