AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Neuville ostrzega oponentów!

Neuville ostrzega oponentów!

Thierry Neuville ostrzega swoich najgroźniejszych rywali. Powinni oni oczekiwać bardziej agresywnego startu i nastawienia ze strony Hyundaia. Koreański zespół zwiększa nakłady, aby wreszcie zgarnąć upragniony tytuł. W ciągu 5 lat w WRC, ekipa nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa na koniec sezonu, ale aż 3 razy zakończyli rywalizację na drugiej lokacie.

W nadziei na zwiększenie swoich szans przed szóstym sezonem, Hyundai dokonał radykalnych zmian w czasie przerwy między sezonami. Andrea Adamo zastąpił Michela Nandana na stanowisku szefa zespołu (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK!). Sebastien Loeb podpisał kontrakt opiewający na 6 rajdów w 2019, a także na jazdę w 2020 roku (o tym z kolei przeczytacie tutaj – KLIK!). Tym samym Hyundai stworzył silny line-up składający się jeszcze z Neuville’a, Mikkelsena i Sordo.

Po trzech zwycięstwach i walce do samego końca z Ogierem, Neuville spodziewa się bardziej agresywnej postawy zespołu i własnej w 2019 roku.

Thierry Neuville

„Myślę, że nauczyliśmy się w zeszłym roku wiele jako zespół. Musimy być bardziej agresywni w kwestiach strategicznych. M-Sport zaczął swoje gierki już w Szwecji i kontynuował to przez cały rok. My byliśmy prawdopodobnie zbyt mili. Jeśli pamiętacie Ogiera, który zgubił swoją kartę czasową na Sardynii… on mógł wtedy zostać wykluczony z rywalizacji. My byliśmy jednak zbyt przychylni i odpuściliśmy. Może tam właśnie straciliśmy tytuł? Myślę, że wyciągniemy z tego wnioski.”

„Chcemy być bardziej konkurencyjni w całym sezonie. To żadna tajemnica, że naciskaliśmy na zmiany, trochę świeżości. I to właśnie się stało. Andrea Adamo dołączył do nas, ale stało się też wiele innych rzeczy. To ważne, aby utrzymywać motywację naszego zespołu. Po pięciu latach w Hyundaiu, jestem bardzo podekscytowany. Wierzę w naszego nowego szefa i w to, że poprawimy się i szybko wdrożymy niezbędne zmiany.”

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Zobacz także

Close
Close