Rajd TurcjiRajd Turcji 2020RAJDYWRC

Neuville ostro krytykuje organizatorów Rajdu Turcji!

Neuville ostro krytykuje organizatorów Rajdu Turcji!

Kierowca Hyundaia, który w Turcji zajął drugie miejsce, ostro skrytykował organizatorów Rajdu Turcji oraz FIA. Jak powszechnie wiadomo, rywalizację w Rajdzie Turcji bardzo mocno zakłócał wszechobecny kurz. Przez zbyt krótkie odstępy między startującymi, kierowcy mieli ograniczoną widoczność na odcinkach specjalnych. Thierry Neuville do tego problemu dołączył także wysoką temperaturę w rajdówce. W podobnym tonie wypowiedział się także partner zespołowy Belga, Ott Tanak. Problemy z pyłem pojawiały się tak naprawdę od samego początku imprezy. Decyzja o zwiększeniu przerwy między kierowcami z trzech do czterech minut została podjęta dopiero w przedostatnim dniu rajdu.

Thierry Neuville

„Organizatorzy i FIA powinni zrobić coś z tym problemem. Nikt nie czuje się bezpieczny. Wszystko zależy od szczęścia – czy wiatr przywieje kurz akurat na Twój przejazd czy nie. Rywalizacja na poziomie Mistrzostw Świata nie jest zbyt przyjemna w takich warunkach. Pył to poważny problem, ale chcę też zwrócić uwagę na to, jak gorąco było w samochodach. Myślę, że inni kierowcy się ze mną zgodzą. Od dłuższego czasu staraliśmy się wywalczyć więcej ochrony przed słońcem, przede wszystkim w tak upalnych warunkach. W rajdówce nie ma ani trochę chłodnego powietrza. Czułem się oszołomiony pod koniec niektórych oesów. Dojście do siebie zajmowało mi 10-15 minut. Jestem w dosyć dobrej formie fizycznej, ale taki upał to przesada. Coś powinno zostać zmienione.”

Wybrane dla Ciebie

Thierry Neuville w Rajdzie Turcji

Belg w minionej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata wygrał 7 z 12 rozegranych odcinków specjalnych i zajął drugą lokatę. Zgarnął także komplet punktów za Power Stage. Był najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Hyundaia, z Sebastienem Loebem za swoimi plecami. Ott Tanak niestety nie zaliczył tego rajdu do udanych. Neuville po 5 rundach sezonu 2020 zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej WRC. Jego dorobek to 65 punktów, podczas gdy Elfyn Evans, aktualny lider zmagań, legitymuje się dorobkiem 97 oczek. Czy Thierry ma jeszcze szansę na mistrzowski tytuł? Z pewnością zawodnik Hyundai Motorsport nie może już pozwolić sobie na poważniejsze błędy.

Rajd Turcji 2020 na Rallypl

Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Oktawian Sadlak

W redakcji działam od sierpnia 2017 roku. Pasjonują mnie rajdy oraz wyścigi.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *