RAJDYWYWIADY

„Najszybsza Góralka w Sopocie” o tym, dlaczego warto pomagać

„Najszybsza Góralka w Sopocie” o tym, dlaczego warto pomagać

Zazwyczaj obracamy się wokół motosportu, jednak są momenty gdy warto pochylić się nad innymi istotnymi kwestiami. Kamil Stawiarz poprosił nas o nagłośnienie jego sprawy i uznaliśmy, że jest to akcja jak najbardziej godna wsparcia.

Kamil ma nieukształtowaną prawą małżowinę uszną i cierpi z powodu braku przewodu słuchowego. Po długich poszukiwaniach udało mu się znaleźć specjalistę, który jest w stanie podjąć się operacji naprawczej. Potrzeba jednak do tego znacznych środków. Swoje wsparcie w tym temacie zaoferowała Anna Gańczarek – Rał. Jeśli ktoś jeszcze o niej nie słyszał – Ania to kierowca wyścigowy i rajdowy. Ganczi rozpoczęła na poważnie swoją karierę w 2017 roku, od amatorskich startów m.in. w Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.

Już w kolejnym roku zdobyła licencję wyścigową i w swoim debiutanckim sezonie WSMP udało jej się wywalczyć tytuł mistrzowski w klasie DN-2! W 2018 roku zaczęła również startować w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, a w 2019 roku zadebiutowała w rajdach, z którymi wiąże swoją przyszłość w motosporcie.  Niedawno ukazał się na naszej stronie duży wywiad z Anną, który możecie znaleźć tutaj. Tym razem postanowiła udzielić nam kilku słów komentarza odnośnie samej zbiórki pieniędzy.

Patronite

Rallypl: Jak dowiedziała się Pani o akcji?

Anna Gańczarek – Rał: Tutaj przydały się moje kanały społecznościowe. Kamil Stawiarz skontaktował się dzięki nim ze mną bezpośrednio. Zrobił to w sposób bardzo profesjonalny, widać było, że bardzo mu zależy, że jest osobą niezwykle kulturalną, miłą i zaangażowaną.

W jaki sposób planuje Pani wesprzeć zbiórkę?

Kamil zaproponował mi, żebym przekazała coś ciekawego na aukcję. Wysłałam mu puchar, koszulkę mojego zespołu, breloki od HelloBrelo, którzy również zaangażowali się w aukcję, pocztówki i moje wlepy. Każdy z nas może się przyłączyć do takich akcji. Licytację i zbiórkę udostępniłam na moich kanałach społecznościowych – jak widać na przykładzie Kamila, takie działania i odpowiednie zaangażowanie przynosi efekt. Jest to na pewno dobra strona social mediów i Internetu. Ludzie angażują się, chętnie udostępniają i przekazują środki na leczenie potrzebującym. Każda pomoc się liczy i wszyscy możemy dołożyć do tego swoją cegiełkę. Bardzo na to liczę, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy w szczególności myślimy o innych.

Czy brała już Pani udział w tego typu eventach czy jest to pierwszy raz?

Jako osoba zdrowa czuję się uprzywilejowana, a jednocześnie zobowiązana do pomocy innym. Jeżeli mogę kogoś przewieźć rajdówką, zorganizować aukcję lub inaczej komuś pomóc to jest to super.

Czy jest coś co chciałaby Pani przekazać kibicom aby zachęcić ich do licytacji wystawionych przez Panią przedmiotów? Może jakaś ciekawa historia z którymś z nich związana?

Mój puchar to nie trofeum Kajetana Kajetanowicza z wygranej Barbórki ? Jest to puchar za 10. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski z 2018 roku dla „Najszybszej Góralki w Sopocie”. W GSMP od kilku lat jestem jedyną startującą kobietą i organizator zawodów – pan Lesław Orski zawsze o mnie pamięta nagradzając mnie tym humorystycznym akcentem. Nie dość, że mało feministyczne podejście, to jeszcze Góralka w Sopocie ? Poza tym, breloki od HelloBrelo są super, wlepy też! Także zapraszam do licytacji w szczytnym celu.

Na koniec proszę wspomnieć jakie ma Pani plany na przyszły rok. Gdzie kibice będą mogli zobaczyć Panią w akcji?

Jestem na etapie organizacji nowych możliwości na sezon 2021. Celem są rajdy, a o szczegółach powiadomię wkrótce.

Na zdjęciu Kamil wraz z wystawionymi na licytację przedmiotami.


Szczegóły dotyczące wsparcia dla Kamila można znaleźć pod tym linkiem: KLIK!
Z kolei licytacja przedmiotów wystawionych przez naszą rozmówczynię prowadzona jest na Facebooku – KLIK!

Szymon Klimas

Kocham wszystko co ma zapach benzyny, bez znaczenia czy ma cztery czy dwa kółka. Interesuję się motoryzacją w każdym aspekcie, także praktycznym. W redakcji od sierpnia 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *