RAJDYWRC

Millener liczy na Evansa w walce o tytuł

Millener liczy na Evansa w walce o tytuł

Szef zespołu M-Sport – Rich Millener w wywiadzie dla redakcji DirtFish przyznał, że trzyma kciuki za Elfyna Evansa w walce o tytuł mistrzowski. Przypomnijmy, że Evans był związany z M-Sportem przez niemal siedem sezonów. Ten rok jest dla niego najlepszym w dotychczasowej karierze, a przed nim już tylko ostatnia runda sezonu, gdzie może zgarnąć tytuł mistrzowski WRC.

Sezon dla Evansa rozpoczął się niesamowicie. Zdobył podium w swoim pierwszym rajdzie w barwach Toyoty, w następnej rundzie zdobywając pierwsze zwycięstwo. Następnie przyszła kolejna wielka chwila – wygrana w Rajdzie Turcji, podczas gdy wszyscy najwięksi konkurenci w walce o mistrzostwo zawiedli. Przed ostatnią rundą sezonu Brytyjczyk ma czternaście punktów przewagi nad Sébastienem Ogierem.

Millener nie jest zaskoczony tym jak prezentuje się Evans za kierownicą Yarisa WRC. Przyznaje, że jego były podopieczny był w stanie walczyć o mistrzostwo już wcześniej, lecz nie pozwalał mu na to sprzęt.

Rich Millener dla DirtFish:

“Myślę, że nie powiem tutaj niczego odkrywczego, ponieważ mówiłem to już wiele razy. Elfyn mógł wybrać czy chce pozostać w M-Sporcie na sezon 2020, lub odejść gdzieś indziej. Wszyscy wiedzieliśmy, że odejście pozwoli mu pokazać jego prawdziwy potencjał. I tak właśnie się stało już na początku sezonu.

Znalazł się teraz w sytuacji, gdzie prowadzi w mistrzostwach z jednym rajdem do końca. Jeden ostrożny i rozsądny rajd w jego wykonaniu by zostać Mistrzem Świata.

Myślę, że jest w stanie to zrobić. Szczególnie na takim rajdzie jak ten na Monzy, bo na torze trudniej o wypadek niż na normalnych oesach. To dla niego świetna okazja aby zdobyć ten tytuł.

Rajdy są jednak ciężkie i nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.”

Evans współpracował z M-Sportem od 2013 roku, gdzie dołączył po sukcesie w serii WRC Academy. Millener przyznaje, że wszyscy w M-Sporcie liczą na to, że to właśnie Evans zostanie Rajdowym Mistrzem Świata 2020.

Rich Millener dla DirtFish:

“Myślę, że wszyscy będziemy bardzo szczęśliwi jeśli uda mu się wygrać mistrzostwo.

To może być jego pierwsze mistrzostwo zdobyte już w pierwszym sezonie poza M-Sportem. Byłoby świetnie zobaczyć jego wygraną. Wszyscy wiemy, że ma wystarczający potencjał oraz talent aby to zrobić.

Jestem pewien, że wolałby wygrać ten tytuł w innym stylu, z pełną ilością rund w kalendarzu. Taki niestety jest ten sezon, a na koniec dnia nadal jest to przecież Mistrzostwo Świata, takie samo jak te poprzednie i następne.

Nic więcej nie możemy zrobić poza zaciśnięciem kciuków. Liczę, że jest w stanie to zrobić, ponieważ świetnie by było to zobaczyć.”


Źródło: DirtFish
Więcej o WRC przeczytacie tutaj – KLIK!

Profil kierowcy:
Elfyn Evans

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *