RAJDY

Mikołaj Kempa i Marcin Szeja ze świetnym rezultatem w Otepaa Talveralli!

Świetny rezultat Mikołaja Kempy i Marcina Szeji w Otepaa Talveralli!

Mikołaj Kempa oraz Marcin Szeja, podczas sobotniego startu w Estońskim rajdzie Otepaa Talveralli, zadebiutowali w Fordzie Fiesta Proto. Polska załoga zajęła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Kempa i Szeja byli najwyżej sklasyfikowaną polską załoga na tej imprezie. W klasie EMV1 Polacy zajęli czwarte miejsce. Warto dodać, że do tej klasy były zaliczane również samochody klasy WRC, w których wystartowali podczas tego rajdu Ott Tänak i Martin Jarveoja, Thierry Neuville z Martijnem Wydaeghe, a także Gross Georg i Mõlder Raigo.

Mikołaj Kempa
fot. Janis Asaris

Mikołaj Kempa specjalnie dla redakcji rallypl.com skomentował swój występ w Otepaa Talveralli.

Mikołaj Kempa

„Po zdobyciu II- vice mistrza w klasie w zeszłym roku postanowiliśmy zmienić naszego Lancera na Proto. Start wyszedł dosyć spontanicznie, zrobiliśmy około 50km treningu przed rajdem i ogień. 🙂 Wiadomo, jak to w debiucie parę błędów się wkradło: np. na starcie do oesu zgasł nam silnik i uruchamialiśmy go około 20 sekund, ale generalnie bardzo fajne auto. W Estonii oraz krajach bałtyckich startuje się na długim kolcu 8mm, co daje znacznie lepszą przyczepność. Proto jest lżejsze od Lancera, na pewno lepiej skręca i hamuje. Niestety trochę brakuje mu mocy i nie ma podtrzymania. Stąd jest to konstrukcja dosyć innowacyjna, ale dająca dużo funu z jazdy gablotą.

Wracając do rajdu, warunki były rewelacyjne, dużo śniegu oraz mróz silny (-16 nad ranem). Oesy są tu dosyć szybkie z duża ilością szczytów i skoków. Puentując chciałbym podziękować pilotowi Marcinowi Szeji, który dbał żebyśmy dotarli do mety, a także sponsorom: Marcinowi Abramowi AbramHale AbramBeton oraz www.wiecejnizdom.com, jak również stajni KaurMotorsport za możliwość startu. :)”

Otepaa Talveralli 2021

Triumf w Otepaa Talveralli w klasyfikacji generalnej odnieśli Ott Tänak i Martin Jarveoja w Hyundaiu i20 WRC. Drugie miejsce zajął belgijski duet Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe. Mikołaj Kempa i Marcin Szeja zajęli bardzo dobre, jedenaste miejsce. Byli oni szybsi on m.in Łukasza Kotarby i Tomasza Kotarby w C3 Rally2 oraz Adriana Chwietczuka i Jarosława Barana w Skodzie Fabii R5.

Mikołaj Kempa
fot. Janis Asaris

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *