AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Mikkelsen rozczarowany decyzją zespołu Hyundai

Mikkelsen rozczarowany decyzją zespołu Hyundai

Andreas Mikkelsen przyznał, że decyzja Hyundaia odnośnie odsunięcia go od składu na zbliżający się Rajd Korsyki była dla niego ciosem. Asfaltową rundę w i20 WRC pojadą Thierry Neuville, Dani Sordo i Sebastien Loeb. Dla Norwega był to prawdziwy cios. Początkowo miał on wystąpić we wszystkich rundach tegorocznego sezonu, mimo kiepskich osiągów w 2018 roku.

Presja na koreańskim producencie jest jednak wielka. Hyundai musi zdobyć Mistrzostwo Świata. Dlatego plany zostały zmienione. Taki obrót spraw stawia pod znakiem zapytania występy Andreasa w kolejnych asfaltowych (co najmniej częściowo) rajdach – Katalonii i Niemiec.O swoich odczuciach sam zainteresowany opowiedział Becs Williams z WRC+ All Live.

Andreas Mikkelsen

„Chcę walczyć o mistrzostwo, ale nie mogę tego zrobić, kiedy zaczynam tracić rajdy. Jestem tym bardzo rozczarowany. Jeśli zespół myśli, że ta decyzja lepiej wpłynie na wynik Hyundaia, muszę to uszanować i walczyć o powrót na kolejne rundy asfaltowe.”

„Jestem bardzo zmotywowany i chcę udowodnić, że to była zła decyzja. Wierzę, że mi się to uda, nawet pomimo kiepskich wyników na asfaltach w zeszłym roku. Zmagam się z prowadzeniem po tej nawierzchni. To coś innego od moich dotychczasowych doświadczeń w takich warunkach. Nie wątpię jednak w moje umiejętności jazdy po asfalcie. Wcześniej wygrałem w Hiszpanii, więc kwestią jest tylko zrozumienie, jak prowadzić tu i20 WRC. Muszę pokonać więcej kilometrów testowych.”

Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close