Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2019Rajd SardyniiRajd Sardynii 2019RAJDYWRC

Mikkelsen musi znaleźć prędkość na Rajd Sardynii. Norweg pod presją w Hyundaiu

Andreas Mikkelsen został poproszony, aby znalazł prędkość na Rajd Sardynii, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Będzie to powrót do rywalizacji dla Norwega po byciu kierowcą rezerwowym już w dwóch z czterech ostatnich rajdów. Mikkelsen został odsunięty ze składu na Rajd Portugalii, który odbędzie się w ten weekend, na skutek braku formy i zakończenia Rajdu Chile aż 4 minuty i 39 sekund za zwycięzcą, Ottem Tanakiem.
Sebastien Loeb będzie zastępował Norwega w Portugalii. Jak donosi Motorsport News, problemem Hyundaia jest umowa koreańskiego producenta z dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, który może wystąpić jedynie w sześciu imprezach. Przypomnijmy, że Portugalia będzie piątym rajdem Francuza w sezonie 2019 za kierownicą i20 Coupe WRC.
Hyundai Motorsport
Dyrektor zespołu Andrea Adamo był szczery w swoim wyjaśnieniu powołania Loeba i sytuacji Mikkelsena:
Andrea Adamo dla Motorsport News:
„Poczuliśmy, że ich wkład może pozwolić nam zwiększyć nasze szanse na zdobycie punktów w Portugalii.
Mocno pracujemy, aby znaleźć znaleźć sposób na zdobycie Andreasa pewności siebie i jesteśmy pewni, że na Sardynii będzie już jeździł tak, jak w Argentynie [gdzie po byciu zastąpionym na Korsyce ukończył rajd na drugiej lokacie w Rajdzie Argentyny] . ”
Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen
Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close