RAJDYWRC

Mikkelsen: „M-Sport jest dla mnie dobrym miejscem na rok 2022.”

Mikkelsen: „M-Sport jest dla mnie dobrym miejscem na rok 2022.”

W wywiadzie dla portalu DirtFish Andreas Mikkelsen został zapytany o jego relacje z zespołem M-Sportu. Przed sezonem 2021 dużo mówiło się o tym, że to właśnie Norweg ma zostać etatowym kierowcą tego zespołu. Tak się nie stało, a Andreas podpisał umowę na rywalizację w samochodzie klasy R5/Rally2 w barwach Toksportu. Pomimo tego, że nie doszło do porozumienia, to obie strony nadal zgodnie twierdzą, że pozostają ze sobą w kontakcie. Andreas nie wyklucza paru startów w barwach M-Sportu jeszcze w tym roku, lecz otwarcie przyznaje, że z zainteresowaniem patrzy na zespół M-Sportu jako pracodawcy na sezon 2022.

Andreas Mikkelsen

„Myślę, że wszyscy wiemy, że prawdopodobnie w 2022 roku nie pojawią się nowi producenci. Wiemy też, że M-Sport jest zawsze naprawdę dobry po zmianach regulaminowych. Pamiętajcie co [Sébastien] Ogier zrobił z Fiestą w 2017 roku, kiedy on i M-Sport wygrali oba mistrzostwa.

Wygląda na to, że zawsze tak jest, ponieważ M-Sport za każdym razem jest naprawdę mocny na początku danej ery. Potem być może już inni producenci z większymi budżetami nadrobią zaległości. M-Sport jest dla mnie dobrym miejscem na rok 2022.”

Mikkelsen dodał, że byłby szczęśliwy gdyby mógł wziąć udział w procesie testowania nowego samochodu M-Sportu. Od następnego sezonu Fiesta ma odejść na emeryturę, a samochodem klasy Rally1 ma zostać Ford Puma. W walce o kierowcę z pewnością zostaje jednak Hyundai. Andrea Adamo po świetnym wyniku Andreasa w Rajdzie Monte Carlo dość wymownie pochwalił kierowcę, a niektóre źródła mówią o dużym zainteresowaniu stajni usługami tego kierowcy.

Andreas Mikkelsen

„Mam w tym roku umowę na jazdę w WRC2 i ERC z Toksportem. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to będę mógł wykonywać jakąś pracę [dla M-Sportu]. Mam duże doświadczenie w testowaniu samochodów – dużo pracowałem z Volkswagenem, Citroënem i Škodą oraz oczywiście Hyundaiem. W przypadku Polo od 2012 roku pracowaliśmy wspólnie z Jari-Mattim [Latvalą], Sébem [Ogierem] i Dieterem Deppingiem.

Jedną z rzeczy, których nauczyłem się podczas procesu testów samochodów, jest to, że samochód powinien pracować w jak najszerszym oknie; potrzebujesz dość neutralnego samochodu i to właśnie osiągnęliśmy z Polo.

Ten rok jest tym, który mam nadzieję wykorzystać jako trampolinę do powrotu do pełnego cyklu WRC w przyszłym sezonie. Mam świetne relacje ze Škodą, a Toksport jest dla mnie fantastyczny. Serkan [właściciel Duru Toksport] nie może zrobić wystarczająco dużo, aby wszystko było dla mnie tak proste. Ambicją jest zrobić to, co zrobiłem razem z Fabią w 2017 roku. Wygrałem w niektórych rajdach i dość dominowałem, co pomogło mi wrócić do WRC pod koniec tego roku.

Chcę wrócić i, tak jak powiedziałem, M-Sport to bardzo dobre miejsce.”


Źródło informacji: https://dirtfish.com

Patronite

Więcej o WRC na Rallypl przeczytacie tutaj – KLIK!

Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *