Rajd ChorwacjiRajd Chorwacji 2021RAJDYWRC

Mikkelsen chce zwiększyć przewagę w Mistrzostwach Świata w barwach SKODY

Mikkelsen chce zwiększyć przewagę w Mistrzostwach Świata w barwach SKODY

Po lodzie i śniegu w Rajdzie Monte-Carlo i Rajdzie Arktycznym, zespoły ŠKODY podczas Rajdowych Mistrzostw Świata FIA po raz pierwszy w tym roku spotykają się z asfaltem podczas Rajdu Chorwacji. Andreas Mikkelsen i Ola Fløene chcą zwiększyć przewagę w WRC2, którą zgromadzili, wygrywając kategorię w Monte Carlo i zajmując drugie miejsce w Rovaniemi.

Ich koledzy, Marco Bulacia i Marcelo Der Ohannesian, wracają do rywalizacji po ukończeniu Rajdu Monte-Carlo na czwartym miejscu w WRC2. Rajdowy Mistrz Europy FIA 2019 Chris Ingram (ŠKODA FABIA Rally2 evo) debiutuje w kategorii WRC3. Rajd Chorwacji po asfalcie po raz pierwszy jest częścią Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Andreas Mikkelsen jedzie do stolicy kraju, Zagrzebia, jako lider mistrzostw WRC2 po zwycięstwie w kategorii w Rajdzie Monte Carlo i drugim miejscu, które zdobył w Finlandii.

Andreas Mikkelsen

„Nie mogę się już doczekać tych szybkich, asfaltowych tras w Chorwacji. Będą one bardzo pasować naszej Skodzie Fabii Rally2 Evo, która ma doskonale zbalansowane nadwozie i zawieszenie.”

Marco Bulacia

„Wracam na asfalt po bardzo długim czasie. Czuję się dobrze przygotowany. Dostrzegam przewagę w tym, że żaden z naszych rywali nie ma doświadczenia na tych odcinkach”

W WRC3, kategorii zarezerwowanej również dla załóg prywatnych korzystających z pojazdów Rally2, fińska załoga Emil Lindholm/Mikael Korhonen zmierzy się z Polakami w ŠKODZIE FABII Rally2 evo, Kajetanem Kajetanowiczem i Maciejem Szczepaniakiem. Polska załoga zajęła trzecie miejsce w zeszłorocznych mistrzostwach WRC3 i chce zdobyć tytuł WRC3 w 2021 roku.

Nowością w tej kategorii jest Chris Ingram. Rajdowy Mistrz Europy FIA 2019 wspina się po szczeblach kariery i dzieli kokpit ŠKODY FABIA Rally2 evo z innym Brytyjczykiem, Rossem Whittockiem. Rajd Chorwacji rozpocznie się w czwartek niedaleko Zagrzebia. Zespoły mają do pokonania łącznie 20 odcinków specjalnych o długości ponad 300 kilometrów.


Strona internetowa SKODA Motorsport – KLIK!
WRC na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *