PRASOWERajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2019RAJDYRSMP

Michalski i Skubij podekscytowani startem w 47. Rajdzie Świdnickim Krause!

Rajd Świdnicki-Krause, zaplanowany na weekend 26-28 kwietnia, zainauguruje Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w sezonie 2019. Wśród 70 załóg, które zgłosiły się do rywalizacji w pierwszej rundzie krajowego czempionatu, jest także ekipa JM Rallysport. Jacek Michalski wraz z pilotem Maciejem Skubijem wystartują Hondą Civic Type-R, dołączając do rywalizacji w klasie 3. Dla zawodników z Głogowa będzie to tym samym debiut w tej randze zawodów.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięć prób, które utworzą trasę o łącznej długości 119,10 kilometrów. Rajd rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:30 od ceremonii startu, po której zawodnicy przejadą 3 odcinki specjalne, w tym dwukrotnie odcinek w centrum Świdnicy.
W niedzielę natomiast zostaną rozegrane pozostałe odcinki specjalne, a rajdowa kawalkada zawita rzecz jasna także na słynne i efektowne patelnie walimskie, które są stałym punktem większości zawodów w tym regionie.

Jacek Michalski:

Po wygraniu Tarmac Masters w klasie RO 1 w klasyfikacji poprzedniego sezonu nadchodzący Rajd Świdnicki będzie moim pierwszym startem w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zależy mi na tym, żeby trasę przejechać czysto i spokojnie, zebrać jak najwięcej doświadczeń. Głównym celem jest znalezienie się na mecie rajdu. Osiągniecie tego celu sprawi, że mój pierwszy start w RSMP będę mógł uznać za udany 🙂

Maciej Skubij:

Start jako zawodnik w RSMP, a szczególnie w tym rajdzie będzie dla mnie spełnieniem marzeń. Jako młody chłopak pierwszy raz pojechałem na Elmot i wtedy zakochałem się w tym sporcie i tak aż do dziś. Zawsze podziwiałem tych wszystkich wielkich i znanych kierowców, a teraz będę mógł być częścią tej rajdowej rodziny. I bedę mógł sprawdzić się na odcinkach, gdzie kiedyś stałem za taśmą.

W sezonie 2019 załogę Jacek Michalski/Maciej Skubij wspierają Piekarnia-ciastkarnia Marzena Grygiel-Michalska, JM-CARS oraz Motul Polska partnerzy serwis Bartkowski, Autotop, Wolf Motor Sport

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close